top of page

GÜNCELLENDİ: "HALK SAĞLIĞI GRİP AŞISI" TEDARİKİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME


Değerli Üyelerimiz ,


TİTCK'nın 29/12/2020 tarihli duyurusuna istinaden Sağlık Bakanlığı tarafından temin edilen grip aşıları eczanelerden vatandaşlara ücretsiz olarak ulaştırılacak olup bunun için vatandaşların daha önce olduğu gibi e-nabızdan durumlarını kontrol ederek elektronik reçeteleriyle eczanelere başvurmaları gerekmektedir.


Ücretsiz grip aşısı reçetelerinin ‘’Halk Sağlığı Grip Aşısı’’ ismiyle Reçetem Sistemi üstünden hekim tarafından reçetelendirilmesi gerekmekte olup, matbu (kağıt) reçeteler geçerli değildir.


"Halk Sağlığı Grip Aşısı" ürün kartı tanımlaması Kurum tarafından Reçetem Sistemi'nde 08699839968104 barkodu ve Halk Sağlığı Grip Aşısı-1 ismiyle yapılmıştır.


Eczane tarafından Reçetem Sistemi'nde ilgili reçete kayıt edildikten sonra, daha önceki ilaç tedarik uygulamasında olduğu gibi eczaneye İTS üstünden "aşı temin" hakkı tanımlanacak olup Ecza Deposundan tedarik edilebilecektir.


"Halk Sağlığı Grip Aşısı" için Medula ya da Özel Sağlık Sigortası provizyon sistemlerinde herhangi bir kayıt oluşturulmayacak olup, aşı ücretsiz olacaktır.


Aralık ayı içinde Reçetem Sistemi'ne kayıt edilmiş grip aşısı reçetesi var ise Reçetem Sistemi'nde ilgili kayıttaki grip aşısı eşdeğer seçilerek, "Halk Sağlığı Grip Aşısı" ecza deposundan tedarik edilebilecektir. Eski reçete kaydının "Halk Sağlığı Grip Aşısı" şeklinde değiştirilip tedarik edilmesi durumunda ilgili reçete için Medula'ya da kayıt yapılmışsa ,kayıt Medula'dan silinmelidir.


Tüm Eczacı İşverenler Sendikası

bottom of page