top of page

BASIN AÇIKLAMASI

DEPREM BÖLGESİNDEKİ KRONİK HASTA VATANDAŞLARIN RAPORLAR SÜRELERİ 30 HAZİRAN'A UZATILDI

SGK VATANDAŞIN MAĞDURİYETİNİ GİDERMEK İÇİN ÇALIŞMALAR YAPIYOR


SGK, 1 Ocak 2023 tarihinde kronik hasta raporları biten deprem bölgesinde yaşayan vatandaşların rapor sürelerini 30 Haziran 2023 tarihine kadar uzattı.

6 Şubat'ta Kahramanmaraş Pazarcık merkezli depremden yaklaşık 13,5 milyon vatandaşımızın etkilendiğini hatırlatan Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Ecz. Nurten Saydan "Deprem bölgesindeki kronik hastalığı olan vatandaşların raporları 1 Ocak'ta bitmişse bu rapor süreleri 30 Haziran'a kadar uzatıldı" diyerek şunları söyledi:

"SGK, afet bölgesinde yaşayan vatandaşların kronik hasta raporu süresi 1 Ocak’ta bitmişse bu süreyi 30 Haziran'a kadar uzattı. Bu konuyla ilgili medula sisteminde gerekli düzenlemeler yapılıyor ve hastalar ilaç almaya devam edebilecekler.

Aynı zamanda ikameti deprem bölgesinde olmayıp da orada 3 ay bulunan ve eczanelerden ilaç almış kronik hastalar da ilaçlarını bir sefere mahsus reçetesiz alabilecekler.

En kısa zamanda da medula sisteminde gerekli düzenlemelerin yapılarak vatandaşın mağduriyetinin giderilmesini bekliyoruz. Bu uygulama ile vatandaşlarımız hiç olmazsa hastalığını, ilacını nasıl temin edeceğini düşünmeyecek."


TEİS BASIN BÜROSU/15/02/2023


GAZETE KUPÜRLERİ:


Comments


bottom of page