top of page

TEİS Üyelerine Özel Atık İlaç İmha Kampanyası


Değerli Üyelerimiz,


Mesleğimize verdiğimiz katkının 16. yılında, temiz bir çevre projesi ile Dünya’nın atık ilaçtan kurtarılması konusunda bir katkı daha sunmak istedik. Bu kapsamda eczanelerimizde oluşan atık ilaçların imha bedellerini TEİS olarak karşılayarak üye eczanelerimize destek oluyoruz.


Yapılan hesaplamalara göre her eczanede ortalama olarak yılda 7 Kg civarında atık ilaç oluştuğunu tespit edildiğinden her üye eczacımızın eczanesinde oluşan 10 Kg’a kadar olan atıklarını atık bedeli TEİS tarafından karşılanmak üzere imha edilmesi konusunda Türkiye’nin ATIK İLAÇ konusunda tek yetkili ara depolama tesisi olan PHARMABOTANICA ile anlaşma sağladık.


Eczanenizde bulunan ATIK İLAÇLARIN imha ettirilmesi ve bunun belgelendirilmesi yasal zorunluluktur. Bu kapsamda PHARMABOTANİCA ’ya ait olan www.atikilaclar.com adresine kayıt edeceğiniz atık ilaçlarınızı programın yönlendirmelerine göre listeleyerek 1 koli içerisinde Yurtiçi Kargo’ya teslim ederek imhalarını yaptırabilirsiniz.


Kampanyamız 31.12.2022 tarihinde sona erecektir.


Not:

10 Kg’dan ve 1 koliden fazla atık ilacı mevcut üyelerimiz; kampanya dışı kalan tutarı Pharmabotanica Atık İlaç Yönetim Sistemi ekranında kredi kartı veya havale yoluyla ödeyebilirler.


Sistemin kullanımı ve kampanya detayları için Pharmabotanica'ya 0312 2842060 – 0312 2842064 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.
Comments


bottom of page