![](https://static.wixstatic.com/media/b0ecc5_52a15e7b3d0e468cb66dd04c93728073~mv2.jpg/v1/fill/w_65,h_49,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/b0ecc5_52a15e7b3d0e468cb66dd04c93728073~mv2.jpg)
Serumların İTS Kapsamına Alınması İle İlgili
Bilindiği üzere 25 Nisan 2017 tarihli Beşeri Tıbbi Ürünlerin Ambalaj Bilgileri, Kullanma Talimatı Ve Takibi Yönetmeliği gereği 31/12/2018 tarihinden itibaren büyük hacimli parenteraller İlaç Takip Sistemi (İTS) kapsamına alınacaktır.
Serumların İTS kapsamına alınması şu an için sadece ruhsat sahibi seviyesinde ve parti bazlı olarak başlatılmış olup; diğer paydaşların (eczane, depo, sarf merkezi) serumlarla ilgili yapmakta oldukları işlemlerde herhangi bir değişiklik bulunmamaktadır. Önemle duyurulur.
TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU