top of page

MEDULA E-REÇETE KULLANIM KILAVUZU GÜNCELLENDİ. 18.11.2015


images

Medula E-Reçete Kullanım Kılavuzu güncellendi-18.11.2015

Değerli Üyelerimiz,

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından Medula Eczane E-Reçete Web Servislerinin Kullanım Kılavuzu güncellenmiştir. (18.11.2015) Değişiklikler ve açıklama  aşağıda bilgilerinize sunulur.

TEİS

Değişiklikler;

1.50 –  18.11.2015 –  e-Reçete web servisine aşağıdaki metodlar eklenmiş ve gerçek ortamda kullanıma açılmıştır.

► imzaliEreceteSorgula

► imzaliEreceteListeSorgula

► imzaliEreceteSil

► imzaliEreceteOnay

► imzaliEreceteOnayIptal

► imzaliEreceteTaniEkle

► imzaliEreceteAciklamaEkle

► imzaliEreceteIlacAciklamaEkle

Kurumumuz web sayfasında yer alan 11 Kasım 2015 tarihli duyuruda; SGK Kurumsal Hekim Şifresiyle devam eden e-Reçete işlemlerinde 1 Ocak 2016 tarihinde “Güvenli Elektronik İmza” uygulamasına zorunlu olarak geçileceği ve herhangi bir ertelemenin söz konu olmadığı duyurulmuş olup, 2013 yılından bu yana kullanıma açık olan imzaliEreceteGiris metodunun yanı sıra yukarıda bahsi geçen metodlarla ilgili entegrasyonun da belirtilen tarihten önce yapılması gerekmektedir. 

Kurumun inceleme birimlerince sözleşmeli eczanelere iade edilen e-reçete kayıtlarına hekim tarafından yapılabilen tanı, açıklama ve ilaç açıklama ekleme işlemleri, hali hazırda Medula Doktor Uygulaması üzerinden de yapılabilmekle birlikte, güvenlik elektronik imza uygulamasının zorunlu hale getirilmesiyle uygulamanın ekleme işlemlerinin yapıldığı bölümler kullanıma kapatılacaktır. Bu aşamadan sonra ekleme işlemleri sadece yukarıda yer alan ilgili metodlar kullanılarak gerçekleştirilebilecektir. 

Ayrıca e-Reçete web servisine erişim yöntemi ws-security olarak değiştirilerek; 02.06.2014 tarihinde test ortamında, 19.06.2014 tarihinde de gerçek ortamda kullanıma açıldığı daha önce duyurulmuştur. Servise yeni erişim yöntemiyle ilgili sorularınız için xml@sgk.gov.tr eposta adresini kullanabilirsiniz. 

Comments


bottom of page