top of page

4/1-B kapsamındaki sigortalılara ait sigorta prim tahsilatları..


sgk

4/1-B kapsamındaki sigortalılara ait sigorta prim tahsilatları

Değerli Üyelerimiz,

Sosyal Güvenlik Kurumu Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından 4/1-B bendi kapsamında çalıştırılan sigortalılara (devredilen Bağ-Kur) ait sigorta prim tahsilatlarına ilişkin duyuru yayınlanmıştır.Duyuru aşağıda bilgilerinize sunulur.

TEİS

T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI Strateji Geliştirme Başkanlığı Muhasebe Daire Başkanlığı

02/01/2014

5510 sy. Kanun 4/1-b Bendi Kapsamında Çalıştırılan Sigortalılara (Devredilen BAĞ-KUR) ait Sigorta Prim Tahsilatlarına İlişkin Duyuru

Yılın ve Aralık ayının son işgünü olan 31 Aralık 2013 tarihinde bankalara yapılan yoğun müracaatlar, 5510 sy Kanun 4/1-b bendi kapsamında çalıştırılan sigortalılara (Devredilen BAĞ-KUR) ilişkin sigorta primlerinin takip edildiği “Güvence Programında” teknik aksaklığa neden olmuş, bu nedenle söz konusu tahsilatlarda problemler yaşanmıştır. 

Prim ödeme yükümlülerimizin mağduriyetlerini önlemek amacıyla son ödeme günü 31 Aralık 2013 tarihi olan 5510 sy. Kanun 4/1-b bendi kapsamında çalıştırılan sigortalılara (Devredilen BAĞ-KUR) ilişkin sigorta primlerinin tahsilat işlemleri 08 Ocak 2014 Çarşamba gün sonuna kadar uzatılmış olup, bu tarihe kadar yapılacak söz konusu ödemeler yasal süresi içinde yapılmış sayılacaktır. 

Kamuoyuna önemle duyurulur.

Comments


bottom of page