top of page

ÖNEMLİ MEDULA KILAVUZ GÜNCELLEMESİ…(BU UYGULAMA İPTAL EDİLMİŞTİR)


images

MEDULA Kullanım Kılavuzu güncellendi-28.01.2016

Değerli Üyelerimiz,

BU UYGULAMA İPTAL EDİLMİŞTİR.Resmi sağlık kuruluşları 30.01.2016 tarihinden sonra resmi tatil ve Pazar günlerinde sadece Acil, Hemodiyaliz ve Onkolojik Tedavi başvuruları alabilecektir.

Elektronik imzada yaşanan sorunların HBYS firmalarından kaynaklanmaktadır.;Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü tarafından Medula Web Servisleri “MEDULA Kullanım Kılavuzu V 3.1.0 (28.01.2016)” güncellemesi yayınlandı.Değişen bölümler aşağıda bilgilerinize sunulur.

TEİS (Tüm Eczacı İşverenler Sendikası )

DeğişenBölümler  Versiyon: 3.1.0 Yayınlanma Tarihi:  28.01.2016

02.12.2015 tarihindeki değişiklikle kılavuzumuzda yayınladığımız “elektronik imzalı reçeteye geçiş” ile ilgili belirtilen İmzalı ICD-10 Tanı Ekleme, İmzalı Açıklama Ekleme, İmzalı İlaç Açıklama Ekleme metodlarının hala HBYS firmalarınca yapılmadığı ve bu durumun hasta mağduriyeti oluşturduğu tespit edilmiştir. Aşağıda tekrar belirtilen metodların ivedilikle HBYS firmalarınca tamamlanması gerekmektedir.

Kurumun inceleme birimlerince sözleşmeli eczanelere iade edilen E-reçete kayıtlarına hekim tarafından yapılabilen tanı, açıklama ve ilaç açıklama ekleme işlemleri, hali hazırda Medula Doktor Uygulaması üzerinden de yapılabilmekle birlikte, güvenli elektronik imza uygulamasının zorunlu hale getirilmesiyle uygulamanın ekleme işlemlerinin yapıldığı bölümler kullanıma kapatılacaktır. Bu aşamadan sonra ekleme işlemleri sadece yukarıda yer alan ilgili metodlar (İmzalı ICD-10 Tanı Ekleme, İmzalı Açıklama Ekleme, İmzalı İlaç Açıklama Ekleme) kullanılarak gerçekleştirilebilecektir.

SNİşlem AdıMetod Adı1 Ocak 2016 Tarihinden İtibaren Kullanımı Zorunlu1 İmzalı Elektronik Reçete Giriş imzaliEreceteGiris Evet2 İmzalı Elektronik Reçete Sil imzaliEreceteSil Evet3 İmzalı Elektronik Reçete Onay imzaliEreceteOnay Evet4 İmzalı Elektronik Reçete Onay İptal imzaliEreceteOnayIptal Evet5 İmzalı ICD-10 Tanı Ekleme imzaliEreceteTaniEkle Evet6 İmzalı Açıklama Ekleme imzaliEreceteAciklamaEkle Evet7 İmzalı İlaç Açıklama Ekleme imzaliEreceteIlacAciklamaEkle Evet8 İmzalı Elektronik Reçete Sorgula imzaliEreceteSorgula Hayır9 İmzalı Elektronik Reçete Liste Sorgula imzaliEreceteListeSorgula Hayır

1-15.01.2016 tarihinde yapılan değişiklikler gerçek ortama, 29.01.2016 saat 16:00 ‘da aktarılacaktır.

2-Resmi sağlık kuruluşları 30.01.2016 tarihinden sonra resmi tatil ve Pazar günlerinde sadece Acil, Hemodiyaliz ve Onkolojik Tedavi başvuruları alabilecektir. Kılavuzdan kaldırılmıştır. (30.01.2016)

Comments


bottom of page