top of page

SUT UYGULAMALARI HAKKINDA HATIRLATMA !


uyelerımızın dıkkatıne

SUT UYGULAMALARI HAKKINDA HATIRLATMA !

Değerli Üyelerimiz,

Bildiğiniz üzere; 1 Mayıs itibariyle SUT değişiklikleri uygulanmaya başlamıştır.Sizlerden gelen sorular üzerine aşağıdaki konuları hatırlatmak isteriz.

*28 gün uygulaması sona ermiş olup;

Sadece İlk defa kullanılacakilaçlar dozuna göre , bir ayı geçmeyecek sürelerde 1 kutu ödenecektir.Hasta ilacı ilk kez alıyorsa (veya geriye dönük 90 günden daha uzun sürede almadıysa) reçeteye kaç adet yazılmış olursa olsun 1 kutu ilaç verilecektir.Tedavinin bu ilaçla devamı halinde, ilaç bitim tarihinde itibaren  reçeteye yazılması halinde 3 aylık ilaç verilebilir.(SUT ‘ta bulunan kurallar dikkate alınarak )

Önceki SUT da yer alan’’ reflu, mantar ve anemi de kullanılan ilaçlar en fazla 28 günlük/ 1 aylık dozda ödenir ‘’ maddesi yeni SUT da yer almadığından,

  1 Mayıs 2013 tarihi itibariyle ;  bu grup ilaçlar da diğer ilaçlar gibi ilk defa kullanılacaksa 1 kutu, sonrasında (prospektüsündeki özel kullanım süresine bağlı kalmak kaydı ile ) 3 aylık dozda ödenebilecektir.

*Oral antidiyabetik ilaç kullanan hastalar için şeker ölçüm çubukları 3 ayda en fazla 100 adet olarak verilebilecektir.

**Yurtdışı Almanya reçeteleri Medula üzerinden provizyon alınarak verilmeye başlaması uygulaması 3 Haziran 2013 tarihine ertelenmiştir.Kurum tarafından duyuru yayınlanacaktır.

**SGK Protokolünün ise 31.05.2013 tarihinde yenileneceği bilgisi alınmıştır.

Dikkat etmenizi önereceğimiz diğer bir konu ise:

01.04.2013 tarihinden itibaren geçerli olacak yeni indirim oranları 29.04.2013 akşamı devreye alınmıştır. İndirim oranı değişen eczanelerin nisan ayı içerisinde karşılamış oldukları reçeteleri çağırarak “kaydet” veya “e-reçete kaydet” işlemi yapması gerekmektedir. 2012 yılı satış hasılatı girmeyen eczaneler reçete giriş işlemi yapamayacaktır.

Bilgilerinize sunar ,iyi çalışmalar dileriz.

TEİS (Tüm Eczacı İşverenler Sendikası)

bottom of page