top of page

SGK,110 ECZACI ALIMI YAPACAK !


indir

Sosyal Güvenlik Kurumu 110 eczacı alımı yapacak

Değerli Üyelerimiz,

Sosyal Güvenlik Kurumuna kura ile 440 eczacı yerleştirilecek. Kura sonucu yerleşen adaylar Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yazılı ve/veya sözlü sınava tabi tutulacak. İşlemler Sağlık Bakanlığı internet sayfası üzerinden gerçekleştirilecek.TC Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan duyuru aşağıda bilgilerinize sunulur.

TEİS (Tüm Eczacı İşverenler Sendikası)

KURA DUYURUSU

Sosyal Güvenlik Kurumunda 4/B Sözleşmeli Personel Statüsünde İstihdam Edilmek Üzere Alınacak Eczacı Unvanlı Adayların Belirlenmesi İçin Yapılacak Sınava Gireceklerin Tespitine Ait Kura

‘Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar’ Madde 1- 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 2 nci maddesine 28/03/2016 tarihli ve 2016/8720 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile eklenen fıkrada; “Sosyal Güvenlik Kurumunda bu Esaslar kapsamında istihdam edilmek üzere alınacak eczacı unvanlı sözleşmeli personel, yukarıdaki hükümlere bağlı olmaksızın anılan Başkanlıkça belirlenecek usul ve esaslara göre yapılacak kura veya yazılı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre çalıştırılır.” hükmü gereği Sosyal Güvenlik Kurumuna bu kura ile 440 eczacı yerleştirilecektir. Kura sonucu yerleşen adaylar Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından  yazılı ve/veya sözlü sınava tabi tutulacaktır. Sınav sonucunda başarılı olan 110 kişinin ataması ilgili Kurum tarafından yapılacaktır. Bu kura için başvurular 11 Mayıs 2016 Çarşamba günü www.yhgm.saglik.gov.tr internet adresinden erişilecek PBS (Personel Bilgi Sistemi) üzerinden alınacaktır. Sınavla ilgili takvim ve duyurular kura sonrasında Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ilan edilecektir. 

Comments


bottom of page