top of page

MEDULA E-REÇETE KULLANIM KILAVUZU GÜNCELLEMESİ (Güvenli Elektronik İmza hk)


optik 1

Medula E-Reçete Kullanım Kılavuzu güncellendi-02.11.2015

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından Medula Eczane E-Reçete Web Servislerinin Kullanım Kılavuzu güncellenmiştir. (02.11.2015)

Değişiklikler;

1.49 –  02.11.2015 –  e-Reçete web servisine aşağıdaki metodlar eklenmiş ve test ortamında kullanıma açılmıştır.

► imzaliEreceteSorgula

► imzaliEreceteListeSorgula

► imzaliEreceteSil

► imzaliEreceteOnay

► imzaliEreceteOnayIptal

► imzaliEreceteTaniEkle

► imzaliEreceteAciklamaEkle

► imzaliEreceteIlacAciklamaEkle

Entegrasyon sonrasında yukarıdaki metodları test edebilmek için öncelikle test ortamında bir e-reçete kaydı oluşturulmalıdır. Oluşturulan bu kayda ait e-reçete numarası kullanılarak yeni metodlar test edilmelidir.

Kurumumuz web sayfasında yer alan 27 Temmuz 2015 tarihli duyuruda; SGK Kurumsal Hekim Şifresiyle devam eden e-Reçete işlemlerinde 1 Ocak 2016 tarihinde “Güvenli Elektronik İmza” uygulamasına zorunlu olarak geçileceği duyurulmuş olup, gerçek ortamda kullanıma açık olan imzaliEreceteGiris metodunun yanı sıra yukarıda bahsi geçen metodlarla ilgili entegrasyonun da belirtilen tarihten önce yapılması gerekmektedir.

Ayrıca e-Reçete web servisine erişim yöntemi ws-security olarak değiştirilerek; 02.06.2014 tarihinde test ortamında, 19.06.2014 tarihinde de gerçek ortamda kullanıma açıldığı daha önce duyurulmuştur. Servise yeni erişim yöntemiyle ilgili sorularınız için xml@sgk.gov.tr eposta adresini kullanabilirsiniz. 

Commenti


bottom of page