ULUSLARARASI İLAÇ ve ECZACILIK KONGRESİ


Saygıdeğer Eczacı Meslektaşlarım, Hocalarım, İlaç Endüstrimizin Temsilcileri, Bürokratlarımız, Sevgili Eczacılık Fakültesi Öğrencilerimiz,

Sayın Sağlık Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu ve Sayın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Faruk Çelik‘in destekleri ile 28 – 30 Kasım 2014 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi-İstanbul’da gerçekleştireceğimiz “İlaç ve Eczacılıkta Küresel Bilgi Paylaşımı” konu başlıklı “Uluslararası İlaç ve Eczacılık Kongresi” ve “Öğrenci Çalıştayı”na katılımınız ve katkılarınız için Kongreyi düzenleyen arkadaşlarım adına şimdiden şükranlarımı sunuyorum. Sizler için dolu dolu bilimsel bir program oluşturduğumuza inanıyoruz.

Kongremizin amacı, serbest eczacılarımızı, hastane eczacılarımızı, kamuda çalışan eczacılarımızı, akademik eczacılarımızı, eczacılık öğrencilerimizi, ilaç endüstrimizi ve bürokratlarımızı bir araya getirerek “Eczacılık Mesleğimizin ve İlaç Endüstrimizin” sorunlarını ve çözüm önerilerini hep birlikte oluşturabilmektir. Aynı zamanda mesleğimizin geleceği eczacı adaylarımızın bilgi birikimlerini bugünden artırmak, mesleğe sahip çıkmalarını sağlamaktır.

Eczacılık ve İlaç Sektörü uzun yıllardır çok önemli sorunlarla mücadele etmektedir. Eczacılarımız mesleklerini icra ederken “gelecek kaygıları” olmadan en iyi ilaç ve eczacılık hizmetini hastalarına sunmak istemektedirler. Türkiye’nin ilaçta 2023 hedeflerine ulaşmasında önemli katkıda bulunacak stratejik konumdaki İlaç Sektörümüz, sorunlarını dile getirmeyi, çözüm önerilerini Değerli Bürokratlarımızla birlikte tartışmayı ve belirsizlikleri gidermeyi beklemektedir. Bunları yaparken Ulusal ve Uluslararası tecrübelere sahip değerli katılımcıların görüşlerinin de alınmasının çok önemli olduğunun farkındayız.

Kısaca ülkemizin böyle bir toplantıya ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Her toplantıda bir öncekinden tecrübeler edinerek gelişen, gelenekselleşen ve uluslararası çekim gücü olabilecek bir toplantıyı Türkiyemize kazandırmak için yol alıyoruz. Eczacılık Mesleğimize gönül veren, mesleğimizi daha iyi icraa etmeyi baş kaygısı gören tüm eczacı ve öğrenci kardeşlerimizi, ülkemiz için taş üstüne taş koymak amacıyla gece gündüz çalışan cefakar İlaç Sektörümüzün çalışanlarını ve bizler için çaba sarf eden, sorunlarımızı gören ve çözmek için uğraşan Değerli Bürokratlarımızı Kongremize bekliyoruz.

“Sorunları her saniye yaşayan, gören” ve “bu meslek, sektör için benim de söyleyecek bir sözüm var” diyen tüm Değerli Meslektaşlarımızı, Öğrenci Arkadaşlarımızı, İlaç Sektörü Çalışanlarımızı böylesine dopdolu bir bilimsel programa sahip Uluslararası İlaç ve Eczacılık Kongremiz ve Öğrenci Çalıştayımızda görmek istiyoruz. “Katılım ücreti” ödemeden izleyebileceğiniz ve sizlerle gelişeceğine, güzelleşeceğine ve geleceğimize yön vereceğine inandığımız Kongremize katılımınızı çok önemsiyoruz.

Hepimizin buluşma yeri olmasını istediğimiz “Uluslararası İlaç ve Eczacılık Kongremiz ve Öğrenci Çalıştayımızın” mesleğimiz adına üretken ve verimli geçmesini diliyoruz. 28 – 30 Kasım 2014’de Haliç Kongre Merkezi-İstanbul’da yapılacak Kongremizde buluşmak dileğiyle saygı ve sevgilerimi sunuyorum. 

Prof. Dr. Bülent Gümüşel

İVEK Kongre Başkanı

http://ivekkongre.com/program.asp

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube

Ziyabey Cad. No: 31/2 Balgat Çankaya Ankara

©2021, TEİS