TÜM ER VE ERBAŞ REÇETELERİ İÇİN BİLGİLENDİRME


TÜM ER VE ERBAŞ REÇETELERİ İÇİN BİLGİLENDİRME

Değerli üyelerimiz,

Er ve Erbaş reçeteleri hakkında sizlerden gelen sorular sebebi ile  ilgili birimlerden aldığımız bilgileri paylaşmak istiyoruz.

31.07.2016 tarihinde resmi gazetede yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile 31.07.2016 tarihi dahil olmak üzere tüm Er ve Erbaş reçeteleri SGK Medula sistemine girilerek verilecek ve faturaları SGK tarafından ödenecektir.

Kurumun ilgili birimi tarafından Medula sistemi uygun hale getirilmiş olup, Yeşil Kartlı vatandaşların reçetelerinde (özel ve üniversite hastanelerinde yazılan reçetelerde) olduğu gibi Er ve Erbaş reçetelerinde de sevk istenen kurumlar için  sevk kağıdı aranacaktır.

Bu reçetelerin faturalandırmasının nasıl olacağı ,31.07.2016 öncesi reçetelerin nasıl ödeneceği kurum tarafından en kısa zamanda yapılacak duyuruyla bildirilecektir.

31.07.2016 Öncesi reçetelerinde sizlerin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için yapmanız gereken en önemli  husus; bu reçetelerle ilgili bilgi ve karekodların kurum tarafından yayınlanan resmi  duyuruya kadar düzgün bir şekilde muhafaza edilmesidir.

Bilgilerinize sunarız.

TEİS

#onecikan

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube

Ziyabey Cad. No: 31/2 Balgat Çankaya Ankara

©2021, TEİS