top of page

SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNDAN 2 DUYURU (Kronik Hepatit C tedavisinde kullanılan ilaçlar hk.)


images0VXQIHU7

SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNDAN 2 DUYURU (Kronik Hepatit C tedavisinde kullanılan ilaçlar hk.)

  1. DUYURU

T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

 Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü

01.07.2016

DUYURU

KRONİK HEPATİT C TEDAVİSİNDE KULLANILACAK İLAÇLAR HAKKINDA DUYURU

Kronik Hepatit C tedavisinde kullanılacak ilaçlar, 5510 sayılı Kanunun 73. Maddesinin verdiği yetkiye dayanılarak oluşturulan Alternatif Geri Ödeme Komisyonu tarafından değerlendirilmiştir.

Değerlendirme süreci tamamlanmış ve söz konusu endikasyonda erişkin ve çocuk hastalara göre tedavi şemaları belirlenmiş, 18.06.2016 tarihli, 29746 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır. Bu kapsamda geri ödeme kapsamına alınması kararlaştırılan ilaçlar ile 18.07.2016 tarihinden (ikinci bir duyuruya kadar) itibaren tedavide yer almayacak ilaçlar, 23.06.2016 tarihli duyuru ile Kurum resmi internet sitesinde duyurulmuştur.

Kronik Hepatit C tedavisinde yer almayacak olan INCIVO 375 mg 168 Film Tablet ve VICTRELIS 200 mg 336 Sert Kapsül isimli ilaçlarla 18.06.2016 tarihinden önce tedavisi başlamış olan hastaların tedavileri, tedavi süresi sonuna kadar bir önceki Sağlık Uygulama Tebliği koşulları kapsamında devam edecektir.

Tüm ilgililere önemle duyurulur.II.DUYURU

T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü

01.07.2016

DUYURU

KRONİK HEPATİT C TEDAVİSİNDE KULLANILACAK İLAÇLARA ERİŞİM KOŞULLARI HAKKINDA DUYURU

Kronik Hepatit C endikasyonunda kullanılacak ilaçların reçeteleme ve raporlama koşulları 18 Haziran 2016 tarih, 29746 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sağlık Uygulama Tebliğinin “4.2.13.3-2 – Kronik Hepatit C tedavisi” başlıklı maddesinde tanımlanmıştır.

Söz konusu ilaçların hastalara erişimi ile ilgili olarak;

Sofosbuvir+Ledipasvir, Sofosbuvir, Ombitasvir+Paritaprevir+Ritonavir ve Dasabuvir etken maddeli ilaçlar, firmaları tarafından aşağıda isimleri belirtilen hastanelere teslim edilecek olup, konu hakkında Sağlık Bakanlığı tarafından da ilgili hastaneler bilgilendirilmiştir.

Bu kapsamda tebliğin ilgili maddesine uygun olarak adına rapor düzenlenmiş Kronik Hepatit C hastalarına söz konusu ilaçlar bu hastaneler tarafından verilecektir.

Tüm ilgililere duyurulur.İL  ADIBİRİM ADIADANA  ADANA T.C. SB. SBÜ. ADANA NUMUNE EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİANKARA  ANKARA T.C .SB. 1. BÖLGE KHB. SBÜ. NUMUNE EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİANKARA  ANKARA T.C. SB. 2. BÖLGE KHB. SBÜ. DIŞKAPI YILDIRIM BEYAZIT EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ

ANKARA  ANKARA T.C. SB. 3. BÖLGE KHB. SBÜ. DR.ABDURRAHMAN YURTASLAN ONKOLOJİ EAHANKARA  ANKARA T.C. SB. 2. BÖLGE KHB. SBÜ. ETLİK ZÜBEYDE HANIM KADIN HASTALIKLARI EAH.ANKARA  ANKARA T.C. SB. 1. BÖLGE KHB SBÜ. ANKARA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİANKARA  ANKARA T.C. SB. 1. BÖLGE KHB. SBÜ. ZEKAİ TAHİR BURAK KADIN SAĞLIĞI EAH.ANKARA  ANKARA T.C. SB. 1. BÖLGE KHB. SBÜ. TÜRKİYE YÜKSEK İHTİSAS EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİANKARA  ANKARA ATATÜRK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİANTALYA  ANTALYA T.C. SB. SBÜ. ANTALYA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİBURSA  BURSA T.C. SB. SBÜ. YÜKSEK İHTİSAS EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİÇORUM  ÇORUM T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI HİTİT ÜNİVERSİTESİ ÇORUM EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİDİYARBAKIR  DİYARBAKIR T.C .SB. SBÜ. GAZİ YAŞARGİL EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİELAZIĞ  ELAZIĞ T.C. SB. SBÜ. ELAZIĞ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİERZURUM  ERZURUM T.C. SB. SBÜ. ERZURUM BÖLGE EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİGAZİANTEP  GAZİANTEP DR. ERSİN ARSLAN EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİİSTANBUL  İSTANBUL T.C. SB. BEYOĞLU BÖLGESİ KHB. SBÜ. OKMEYDANI EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ

İSTANBULİSTANBUL T.C. SB. BAKIRKÖY BÖLGESİ KHB. SBÜ. DR. SADİ KONUK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİİSTANBULİSTANBUL T.C. SB. ANADOLU GÜNEY KHB. SBÜ. KARTAL DR.LÜTFİ KIRDAR EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİİSTANBULİSTANBUL SAĞLIK BAKANLIĞI İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ GÖZTEPE EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİİSTANBULİSTANBUL T.C. SB. ANADOLU KUZEY KHB. SBÜ. HAYDARPAŞA NUMUNE EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİİSTANBULİSTANBUL T.C. SB. FATİH BÖLGESİ KHB. SBÜ. İSTANBUL EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİİSTANBULİSTANBUL T.C .SB. BEYOĞLU BÖLGESİ KHB. SBÜ. ŞİŞLİ HAMİDİYE ETFAL EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİİSTANBULİSTANBUL SAĞLIK BAKANLIĞI MARMARA ÜNİVERSİTESİ PENDİK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİİSTANBULİSTANBUL T.C .SB. ÇEKMECE BÖLGESİ KHB. SBÜ. KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİİSTANBULİSTANBUL T.C. SB. ANADOLU KUZEY KHB. SBÜ. ÜMRANİYE EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİİSTANBULİSTANBUL T.C. SB. FATİH BÖLGESİ KHB. SBÜ. HASEKİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİİZMİRİZMİR T.C. SB. KUZEY BÖLGESİ KHB. SBÜ. TEPECİK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ

İZMİRİZMİR SAĞLIK BAKANLIĞI İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ ATATÜRK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİKAYSERİKAYSERİ T.C. SB. SBÜ. KAYSERİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİKOCAELİKOCAELİ T.C. SB. SBÜ. DERİNCE EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİKONYAKONYA T.C. SB. SBÜ. KONYA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİKÜTAHYASAĞLIK BAKANLIĞI DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ KÜTAHYA EVLİYA ÇELEBİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİSAMSUNSAMSUN T.C. SB. SBÜ. SAMSUN EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİTRABZONTRABZON T.C. SB. SBÜ. KANUNİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİVANVAN T.C. SB. SBÜ. VAN EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ

bottom of page