top of page

SİSTEM KESİNTİSİ HAKKINDA DUYURU


dikkat2

DEĞERLİ ÜYELERİMİZ,

BUGÜN SAAT 15 ‘ TE BAŞLAYAN MEDULA ARIZASI ,HALEN DEVAM ETMEKTEDİR. KURUM TARAFINDAN YAYINLANAN DUYURUYA GÖRE MANUEL İŞLEM YAPILABİLECEKTİR.AŞAĞIDA KURUM DUYURUSU VE MANUEL İŞLEMİN NASIL YAPILACAĞI HAKKINDA HATIRLATMA NOTU BİLGİLERİNİZE SUNULUR. 

TEİS (Tüm Eczacı İşverenler Sendikası )

KURUM DUYURUSU

T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

 Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğü

12.08.2015

 Kurumumuz sistemlerinde 12.08.2015 tarihi 15:15 itibariyle yaşanan teknik bir sorun nedeniyle Sağlık ve Sigortacılık işlemlerinde hizmet verilememektedir.

KESİNTİ SÜRESİNCE MEDULA Uygulamalarında MANUEL İŞLEM GÖNDERİLEBİLECEKTİR. (ECZANE, HASTANE, OPTİK)

Bilgilerinize rica ederiz.

NOT:MEDULA KESİNTİSİ SIRASINDA YAPILMASI GEREKENLER

* Kurum sağlık yardımlarından faydalanan kişilerin tedavileri sonucu düzenlenen reçete  katılım payının ( 3 TL) ve 3 kalem/kutu aşan ilaçlardan alınması gereken +1 Tl tutarındaki ilaç katılım payları eczane tarafından nakit olarak tahsil edilecektir.

* Çalışan kişilerden alınacak olan %20 ilaç katılım payı eczane tarafından tahsil edilecektir.

* Emeklilerden alınacak olan %10 ilaç katılım payları maaşlara yansıtılarak daha sonra tahsil edildiğinden eczane tarafından ayrıca tahsil edilmeyecektir.

* Eşdeğer ilaç uygulaması gereğince oluşabilecek ilaç fiyat farkı eczane tarafından, Hastalara teslim edilen ilaçlara ait karekodlar/kupürler İTS işlemi daha sonra tamamlanmak üzere reçeteye eklenecektir.

*  Reçeteye eklenen karekodların İTS işlemleri mutlak suretle MEDULA Eczane sistemi üzerinden tamamlanacaktır.

*  Eczaneler tarafından kesinti süresince karşılanan reçeteler, sistem çalışır hale geldikten sonra MEDULA sistemi üzerinden Kuruma fatura edilecektir.

Ancak eczaneler tarafından kesinti süresi içerinde karşılanan,

  1. MEDULA sistemine kaydedilemeyen reçeteler,

  2. MEDULA Eczane sistemine sonradan kaydedilmesine rağmen muayene katılım payı tahsil edilemeyen reçeteler (MEDULA Eczane sisteminden silinerek), Sağlık Uygulama Tebliği’nin 9.2.1. maddesine göre Kuruma manuel olarak fatura edilebilecektir.

MEDULA sistemi üzerinden fatura edilemeyen reçeteler için MEDULA Eczane uygulamasından “Deneme” çıktısı alınacak ve verilen ilaçlara ilişkin karekodlar da MEDULA Eczane uygulamasında yer alan “Manuel Reçete Giriş” menüsünden İTS’ye bildirilecektir.

Comments


bottom of page