top of page

SABİT IP’YE GEÇİŞ İŞLEMLERİYLE İLGİLİ TÜM SAĞLIK HİZMET SUNUCULARININ DİKKATİNE


untitled

T.C.SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğü

14/10/2016

SABİT IP’YE GEÇİŞ İŞLEMLERİYLE İLGİLİ

TÜM SAĞLIK HİZMET SUNUCULARININ DİKKATİNE

Tüm sağlık hizmet sunucularında (hastane, eczane ve optik) internet çıkış IP lerinin

statik (sabit) IP’ye dönüştürülmesi ve bu IP bilgilerinin uygulamalarınız üzerinden sistemekaydedilmesi gerektiği bilgisi 04/10/2016 tarihli duyurumuzda belirtilmiştir. Duyurumuzda Statik IP ve MEDULA Tesis kodu eşleştirme kontrollerine 15/10/2016 tarihinden itibaren başlanılması planlandığı iletilmiştir.

Sağlık Hizmet Sunucularımızdan gelen geri bildirimlerde statik ip geçişinin sibergüvenlik açısından güvenlik ihlaline neden olacağı iletilmiş ise de; tüm kamu kurumkuruluşlarının ana sistemlerinin statik ip olduğu ve ADSL modemler çoğunun üzerindegüvenlik katmanlarının bulunduğu bilgisi tüm sağlık hizmet sunucularımıza önemle duyurulur.

Gerek sağlık hizmet sunucularımızın bilgi güvenliği, gerekse kurum bilgi güvenliği açısından; 15/10/2016 tarihinde geçişi planlanan statik IP / Medula tesis kodu eşlemesine 01/11/2016 tarihinden itibaren KESİN olarak başlanılacak olup, sağlık hizmet sunucularımızın ve dolayısıyla vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için gerekli tedbirlerin alınması hususu;

SAĞLIK HİZMET SUNUCULARIMIZA ÖNEMLE DUYURULUR.

Sorularınız ve önerileriniz için;

MEDULA Eczane ; eczane@sgk.gov.tr

MEDULA Optik ; optik@sgk.gov.tr

Komentar


bottom of page