top of page

SABİT İP UYGULAMASI HAKKINDA BİLGİLENDİRME


bilgilendirme

SABİT İP UYGULAMASI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

DEĞERLİ ÜYELERİMİZ,

Bildiğiniz üzere sizlerden gelen istekler doğrultusunda sabit İP uygulaması 1.11.2016 tarihine kadar ertelenmiştir. Cep telefonlarında Sabit IP uygulaması olmayan GSM şirketinin bulunması dahil bir çok soru ve sorun hakkında görüşmelerimiz sürmekte olup, gelişmeleri sürekli olarak sizlere bildirmekteyiz. Bu çerçevede;

Sabit IP uygulaması hakkında en çok sorulan sorulardan biri olan “evden reçete kontrolünün nasıl yapılacağına” dair soru hakkında Kurumdan edindiğimiz bilgiye göre ; her eczane sisteme 3 adet IP numarası tanımlayabilecek olup, evdeki bilgisayarlarının IP numarasını da bu kapsamda sisteme tanımlayabileceklerdir.

Ayrıca; aynı ailede birden çok eczanesi olan eczacıların (Ör: karı-koca, baba-oğul eczane sahibi eczacıların) evleri veya eczaneleri için aynı İP numaralarını bildirmesinde bir sakınca bulunmamaktadır. Kuruma bildirdiğiniz IP numaraları eczaneleriniz adına bloke edilmeyeceği için aynı IP numarasının tanımlı olduğu bilgisayardan birden fazla eczane için örneğin : evde fatura kesme, reçete kontrol etme işlemleri yapılabilecektir. Bu sayede sizin için uygun olan 3 adet IP numarasını aile fertlerinin eczanelerinden de Medula Sistemine tanımlayıp ortak IP numarası bildiriminde bulunabilir, bildirimde bulunduğunuz bilgisayarlardan da o eczanelere ait kontrol vb. işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgilerinize sunarız.

TEİS (Tüm Eczacı İşverenler Sendikası)

bottom of page