top of page

SAĞLIK BAKANLIĞI: ECZACILAR TEMASLI SAYILMAYACAK

Sağlık Bakanlığı yakın temaslıların 14 gün olan karantina süresinin 10 güne indiğini açıkladı.


Bakanlığın açıklamasında, “Yakın temaslılar 10 gün boyunca karantinada kalır. Karantina süresince semptom gelişmeyenlerin karantinası, PCR yapılmaksızın, 10. günün sonunda biter. Ancak bu kişiler toplumda uyulması gereken tedbirlere devam ederler” denildi.


ECZACILAR TEMASLI SAYILMAYACAK


İlaç hizmetinin kesintiye uğramaması için, her gün onlarca COVID-19 hastasına hizmet veren eczacılar da artık temaslı sayılmayacak. Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, kararı olumlu karşıladıklarını belirterek, “Eczacının temaslı sayılması, eczanelerin günlerce hizmet verememesine neden oluyordu. Bu karar sevindirici” dedi.


Sağlık Bakanlığı: Eczacılar temaslı sayılmayacak


Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü'nün illere gönderdiği genelgeye göre eczacılar temaslı sayılmayacak.


Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü illere yeni bir koronavirüs genelgesi gönderdi. Genelgeye göre, koronavirüs hastalarıyla direkt temas etmeyen ve rutin güvenlik önlemlerine uyan serbest eczacılar ve eczane personelleri 'temaslı' sayılmayacak.


Gönderilen genelgeye ilişkin konuşan Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Başkanı Nurten Saydan, "Her gün eczaneye gelen ve daha sonra Covid-19 hastası olduğu ortaya çıkan onlarca kişi nedeniyle eczacının temaslı sayılması eczanelerin günlerce hizmet verememesine neden oluyordu" dedi. Saydan, Bakanlığın kararını olumlu karşıladıklarını söyledi.HÜRRİYET GAZETESİ

MİLLİYET GAZETESİ


YENİ ASYA


Comments


bottom of page