top of page

KKİ YAPMAYAN FİRMAYA SENDİKAMIZCA GÖNDERİLEN YAZI.


teis yeni

Değerli Üyelerimiz,

EMADINE %0.05 STERIL OFT.SOL.5 ML adlı ilaca firması tarafından yapılması gereken % 31,93 oranında Kamu Kurum İndirimi uygulanmamaktadır. Sizlerden gelen şikayetler sonucunda İlgili Firmaya aşağıdaki yazı gönderilmiştir.

Bilgilerinize sunarız.

TEİS (Tüm Eczacı İşverenler Sendikası )

                                                                                                         29/01/2015

                                                                                              TEİS2015-03

Liba Labaratuarları  A.Ş. ‘ne

Otağtepe Cad. No:5 Kavacık Anadoluhisarı, İstanbul – Türkiye

Konu :  Firmanıza ait EMADINE %0.05 STERIL OFT.SOL.5 ML adlı ilaca uygulanması gereken %31,93 oranındaki kamu indiriminin yapılmaması hk.

Ekte bulunan proforma faturada da görüldüğü üzere; firmanız tarafından yapılması gereken ama yapılmayan  %31,93 ‘lük Kamu Kurum İndirimi , ilaç sektörünün imzaladığı ekte yer alan protokol dahil bir çok yasal mevzuata aykırı bir durum oluşturduğu gibi, ilaç ve eczacılık hizmetinin sunumunda üyemiz eczacıların haksız ve hukuka aykırı bir şekilde zarara uğramasına neden olmaktadır.

Ecza Depolarından 13,65 TL’ye  eczanelerimize gelen , SGK tarafından 11,62TL ödenen firmanıza ait ürünün hasta vatandaşlara verilebilmesinin devamının sağlanması için gerekli Kamu indiriminin acilen uygulanması gerekmektedir.

Haksız ve hukuka aykırı uygulamanın biran evvel düzeltilmesini , sonucun tarafımıza yazılı olarak bildirilmesi için gereğini, her türlü yasal hakkımız saklı kalmak üzere firmanızdan talep etmekteyiz. 

Bilgilerinize sunarım.

Ecz. Nurten SAYDAN

                                               TÜM ECZACI İŞVERENLER SENDİKASI

                                                                  GENEL BAŞKANI

bottom of page