top of page

İTS KESİNTİSİ HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME


bılgı

İTS KESİNTİSİ HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

    Değerli Üyelerimiz,

        Bildiğiniz üzere Ekim 2012 tarihinde İlaç Takip Sisteminin ihalesini yeni bir firma kazandığı için ve sözleşmesi biten eski firmanın program ve data aktarımı yapması yönünde yaptırımlara tabi olmaması nedeniyle ihaleyi kazanan firma yepyeni bir yazılım ve sistem kurmak zorunda kalmıştır.

        Eski dataların yeni Server’lara aktarımı ve sistem kurulumu bu yüzden uzun bir süre alacağından,      24 Haziran (bugün) saat 20:00 den itibaren 29 Haziran (cumartesi ) saat 24:00 e kadar İTS teknik zorunluluk dolayısı ile kapatılacaktır. Bu süre içinde ;

-Depolar stoklarında bulunan ilaçları İTS bildirimi yapmadan ,fatura ederek eczanelerimize göndereceklerdir. İTS bildirimi sistem açıldıktan sonra yapılacaktır. (İlaç firmalarından bu süre içinde depolara yeni ilaç gelmeyecektir)

-Bu süreçte eczaneler olarak eczanelerimizde bulunan veya depolardan gelen ürünleri Medula sistemine girerek hastalarımıza verebileceğiz. Ama İTS sonlandırması yapamayacağız.

-İTS sistemi çalışınca depolar İTS bildirimlerini yaparak ilaçların eczanelerimiz üzerinde gözükmesini sağlayacak, bizler de reçetelerimizin bildirimlerini yapabileceğiz.

-Bu süreç içerisinde mağduriyet yaşamamak için ; özellikle depolardan bu günlerde gelen ve reçeteli veya reçetesiz  olarak verdiğimiz ilaçların karekodlarını kullandığımız eczane programlarında bilgisayar kaydı olarak veya keserek reçete arkası çıktısında saklamamız verilen ilaçlardan zarar görmemeye çalışmamız gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

TEİS (Tüm Eczacı İşverenler Sendikası )

KONUYA İLİŞKİN SGK MEDULA DUYURULARI:

Konu : İlaç Takip Sisteminde Kesinti Açıklama : Sağlık Bakanlığınca yayınlanan 20/06/2013 tarihli duyuruda; yeni İTS yazılımlarının devreye alınacağından, 24/06/2013 saat 20:00 ile 29/06/2013 saat 24:00 arasında İlaç Takip Sistemi hizmet veremeyeceği belirtilmiştir. Bu süre içerisinde; Kurumumuzla sözleşmeli eczaneler tarafından karşılanarak Medula Eczane Uygulamasından kaydedilen reçetelerin karekod bilgileri, İTS Karekod İşlemleri menüsünden sisteme girilecek ve listeleme aşamasında bırakılacaktır. Bu reçetelerin İTS Satış Bildirimi ve Karekod Sonlandırma işlemleri, İlaç Takip Sisteminin faaliyete geçmesini takiben, karekodların tekrar okutulmasına gerek kalmaksızın reçetelerin geri çağrılmasıyla tamamlanabilecektir. 

Konu : Reçete Silme İşlemi Hakkında Önemli Duyuru Açıklama : Sağlık Bakanlığınca yapılan duyuru da belirtilen süre boyunca, İlaç Takip Sistemi hizmet veremeyeceğinden; kesintinin başladığı saatten önce Medula Eczane Uygulamasından girişi yapılan reçetelere de, kesinti süresince silme işlemi yapılamayacaktır. Bu nedenle, kesintinin başlayacağı tarihten önce reçetelerinizin kontrolünü yaparak, gerekli tedbirleri almanız önem arz etmektedir.

Comments


bottom of page