top of page

İlaç Takip Sistemi SİSTEM KESİNTİSİ Hakkında Duyuru


yeni duyuru

İlaç Takip Sistemi Sistem Kesintisi Hakkında Duyuru

Değerli Üyelerimiz,

TİTCK Başkanlığından sendikamıza gelen İTS kesintisi ile ilgili yazı aşağıda bilgilerinize sunulur.

TEİS

T.C.

SAĞLIK BAKANLIĞI

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu

Destek Hizmetleri Başkan Yardımcılığı

Sayı: 53860968                                                                                                            Tarih:20/06/2013 

Konu: İlaç Takip Sistemi Sistem Kesintisi Duyurusu hk.

TÜM ECZACI İŞVERENLER SENDİKASI

(Ziyabey Cad. No: 31/2 Balgat/ANKARA)

İlgi: 17/06/2013 tarih ve 67523305/700/31025 nolu Sağlık Bilgi Sistemlerinin yazısı.

İlgi yazı ile gerçekleştirilecek olan veri aktarımını sağlamak üzere gerekli çalışmalar tamamlanmıştır. Konuyla ilgili duyuru 20/06/2013 tarihi itibarıyla Kurumumuz web sayfasında yayımlanmış olup, içeriği aşağıdaki gibidir.

10 Ekim 2012 tarihinde gerçekleştirilen “İlaç Takip Sistemi (İTS) Yazılım Temini ve Bakım-Destek Hizmet Alımı” ihalesi  kapsamında geliştirilen yeni İTS yazılımları devreye alınacak ve sistemin veri tabanı Sağlık Bakanlığı’nın Ankara lokasyonunda bulunan yeni veri merkezinden hizmet verecektir.

Bu amaçla 24/06/2013 saat 20:00 ile 29/06/2013 saat 24:00  arasında mevcut çalışan sistemler kapatılacak ve tüm veriler yeni veri sisteme aktarılacaktır.

İlaç Takip Sistemi’nin tüm paydaşları ile hastalarımızın bu kesinti esnasında zarar görmemeleri ve etkilenmemeleri için aşağıda belirtilen işlemleri yapmaları önemle duyurulur.

          – Üretici/İthalatçı Firmalar/Ecza Depoları: Kesinti boyunca herhangi bir şekilde İTS bildirimi yapamayacakları için kesinti süresi içerisinde yapacakları işlemleri önceden öngörüp, kesinti başlamadan İTS bildirimlerini yapmalıdırlar.

– Eczaneler: Kesinti boyunca herhangi bir şekilde İTS bildirimi yapamayacakları için kesinti süresi içerisinde yapacakları; 

                    Mal Alım ve Mal İade işlemlerini önceden öngörüp, kesinti başlamadan İTS bildirimlerini yapmalıdırlar.

                    Satış işlemi için; SGK’ya yapılan satışlarda Medula Eczane uygulamasının İTS Karekod İşlemleri menüsünden sisteme karekodlarını bildirecekler ve İTS işlemlerini kesinti bittikten sonra yapacaklardır. Dolayısıyla kesinti sonrası İTS bildirim işlemlerinde sıkıntı yaşanmaması    için daha önceden mal alım bildirimi yapmış oldukları ürünleri satmaları önemlidir.

                    SGK dışındaki geri ödeme kurumları için kesinti süresince bildirim yapamayacakları için karekodları muhafaza etmeli ve sistem açılınca yapamadıkları bildirimleri yapmalıdırlar.

          – Hastaneler: Kesinti boyunca herhangi bir şekilde İTS bildirimi yapamayacakları için kesinti süresi içerisinde yapacakları Mal Alım ve Mal İade işlemlerini önceden öngörüp, kesinti başlamadan İTS bildirimlerini yapmalıdırlar. Sarf bildirimleri için karekodları muhafaza etmeli ve sistem açılınca yapamadıkları bildirimleri yapmalıdırlar.

Bilgilerinize/arz/rica ederim.

                                                                                              Dr. Saim KERMAN

                                                                                                Kurum Başkanı

Gereği:

 Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri

Bilgi:

 Nart Bilişim Hizmetleri Ltd. Şti.

 Başar Bilgisayar Sist. İlet. Tek. San. Ve Tic. Ltd. Şti.

Türk Eczacıları Birliği

 Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği

 İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası

 Gelişimci İlaç Firmaları Derneği

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası

 Ecza Depocuları Derneği

Kamu İlaç Tedarikçileri Derneği

 Sağlık Ürünleri Derneği

コメント


bottom of page