top of page

FENİLKETONÜRİ HASTALARININ KULLANDIĞI ÜRÜNLERİN SATIŞI ECZANE DIŞINA ÇIKMAYACAK!


519386-3-4-aac15 (1)[1]

FENİLKETONÜRİ HASTALARININ KULLANDIĞI ÜRÜNLERİN SATIŞI ECZANE DIŞINA ÇIKMAYACAK!

Değerli Üyelerimiz,

         2016 Ocak ve Şubat aylarında TİTCK, Bitkisel Destek ve İleri Tedavi Tıbbi Ürünleri Dairesince düzenlenen, Diyetisyenler Derneği, ilgili hekimler , TEB ve Sendikamızın katıldığı toplantıda, Fenilketonüri hastalarının kullandıkları özel gıda maddelerinin satışı hakkında düzenlemeler ele alınmıştır.

         Toplantıda PKU (Fenilketonüri) derneği bu ürünlerin marketlerden satışına izin verilmesini talep etmişdir. Toplantıya katılan Mali Genel Sekreterimiz Burak Kaan Seyrekbasan ve Yönetim Kurulu Üyemiz Fikret Acar insan sağlığı ile ilgili her ürünün eczaneden eczacı eliyle verilmesinin hasta sağlığı açısından çok önemli olduğunu vurgulayarak,  ülkemizin dört bir yanında 7 gün 24 saat hizmet veren 24 bin eczanemiz sayesinde bu ürünlere ulaşımın hiç aksamadığını belirtmişlerdir. Eczacılarımızın bu ürünlerin hasta ve yakınlarına sunumu ile ilgili her türlü işbirliğine hazır olduklarını vurgulamışlardır.

         Bu görüşümüz toplantıya katılan diğer katılımcılar tarafından da desteklenmiştir. Kurum yetkilileri de yeni yönetmeliğin, bu ürünlerin münhasıran eczanelerden satılacağı şeklinde hazırlanacağını aktarmışlardır.

         Konunun takipçisi olacağımızı siz değerli üyelerimizin bilgisine sunarız.

         TEİS YÖNETİM KURULU

Comments


bottom of page