top of page

ERTELEME: Eczane Hasılat Bilgileri Girişi


ECZANE HASILAT BİLGİLERİ GİRİŞİ 03.05.2019 TARİHİNE KADAR UZATILMIŞTIR.

Değerli Üyelerimiz,

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Eczane İşlemleri Değerlendirme Birimi tarafından yapılan duyuru ile eczane hasılat bilgileri giriş işlemi  03/05/2019 tarihine uzatılmıştır. Duyuru aşağıda bilgilerinize sunulur.

TEİS

DUYURU:

Eczacılarımızın Dikkatine 30.04.2019 – Eczane İşlemleri Değerlendirme Birimi Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Yönetmelik’in 16 ncı maddesinin birinci fıkrası doğrultusunda; ikinci eczacı çalıştırması gereken eczanelerin belirlenebilmesi amacıyla, ciro bilgilerinin beyan edilmesi için İlaç Takip Sistemi (İTS) üzerinde yer alan hasılat girişi ekranı açıldığı ve hasılat bilgilerinin 30/04/2019 tarihine kadar girilmesi gerektiği bildirilmişti.

İlaç Takip Sistemi (İTS) üzerinde yer alan hasılat girişi ekranından ciro bilgilerini henüz beyan etmemiş eczacılar için hasılat bilgileri girişi 03/05/2019 tarihine kadar uzatılmış olup, söz konusu tarihe kadar ciro bilgilerini beyan etmeyen eczacıların İlaç Takip Sistemine erişimi, cironun beyan edildiği tarihe kadar geçici olarak engelleneceğinden konu ile ilgili gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerektiği hususu önemle duyurulur.

bottom of page