top of page

ECZACILIK FAKÜLTELERİ DEKANLAR KONSEYİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ ( 2 Ocak 2019 / Ankara)


Eczacılık Fakülteleri Dekanlar Konseyi toplantısı gerçekleştirildi

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığında “Eczacılık Fakülteleri Dekanlar Konseyi Toplantısı” gerçekleştirildi. YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya YÖK Yürütme Kurulu üyeleri de katıldı.

Eczacılık Fakültelerinde verilen eğitimin niteliğinin artırılması ve tüm boyutlarıyla ele alınması amacıyla gerçekleştirilen toplantıda, Eczacılık Fakültelerinde eğitim ve öğretime yeni başlayacak fakültelerde asgari standartların belirlenmesi ve bu fakülteler için yetkin akademik personelin yetiştirilmesi, çekirdek eğitim programının sürdürülmesi, ilgili fakültelerin her eğitim öğretim yılında yerinde değerlendirilmesi ve eğitimin niteliğinin denetlenmesi, kontenjanlar, yeni fakültelerin kurulması gibi konular görüşüldü. Ayrıca YÖK’ün Hukuk Fakülteleri ile ilgili olarak gündeme getirmiş olduğu meslek icra sınavının Eczacılık Fakülteleri için de uygun olup olmadığı müzakere edildi.

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, yükseköğretimin yönetiminde paydaşların görüşlerine önem verdiklerini, bu görüşlerin isabetli karar almaya katkı sağlayacağını, Dekanlar Konseyinin görüşlerinin de bu minvalde değerli bulduklarını ve bu yıldan itibaren konuya ilişkin bazı iyileştirici tedbirlerin uygulamaya sokulacağını ifade etti.

Comments


bottom of page