top of page

Biyometrik Kimlik Doğrulama Sistemi hakkında duyuru..(1.12.2014 tarihine ertelendi)


biyometrik kimlik

Biyometrik Kimlik Doğrulama Sistemi hakkında duyuru

Değerli Üyelerimiz,

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından Biyometrik Kimlik Doğrulama Sistemi hakkında bir duyuru daha yayınlandı ve 01.12.2014 tarihine tekrar ertelendi. Duyuru aşağıda bilgilerinize sunulur.

TEİS

T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü

DUYURU

26/08/2014

SAĞLIK HİZMETİ SUNUCULARINA DUYURU (BİYOMETRİK KİMLİK DOĞRULAMA SİSTEMİ)

Bilindiği üzere 12.04.2013 ve 12.06.2014 tarihlerinde vakıf üniversiteleri dahil tüm üniversite sağlık hizmeti sunucularının, üniversitelere ait ilgili birimler ile birlikte kullanım/işbirliği protokolü bulunan Sağlık Bakanlığı sağlık hizmeti sunucularının, vakıf üniversiteleri ile ortak kullanım/işbirliği protokolü bulunan sağlık hizmeti sunucularının Biyometrik Kimlik Doğrulama Sistemini kullanmalarına ilişkin duyurular yapılmıştı. Belirtilen sağlık hizmeti sunucuları tarafından, cihaz teminine yönelik ihale süreçleri gerekçe gösterilerek 01.09.2014 tarihinin ertelenmesi yönünde talepler Kurumumuza iletilmiştir.

Bu kapsamda yukarıda belirtilen sağlık hizmeti sunucuları 01.12.2014 tarihine kadar hem Biyometrik Kimlik Doğrulama Yöntemini kullanarak hemde Biyometrik Kimlik Doğrulama yapılmaksızın (mevcut uygulama) Medula üzerinden provizyon alabileceklerdir. 01.12.2014 tarihi itibariyle Biyometrik Kimlik Doğrulama Yöntemiyle Provizyon Alma işlemi zorunlu hale getirilecektir.

Önemle duyurulur.

#onecikan

bottom of page