BASINDA BİZ….


HASTANEYE GİTMENİN BEDELİ AĞIR

Yurttaşların hastaneye gittiğinde SGK’nin muayene ücreti, reçete katkı payı, reçete parası gibi ödemelerle karşılaştığının altını çizen Saydan, “Yurttaşlar bütün bu tutarları her ay ödeyemeyeceği için, düzenli kullandıkları ilaçları reçetesiz alıyorlar. Amacı dışında veya kötü amaç için kullanılan ilaçları zaten kontrollü olarak takip edilerek verilmektedir. Bakanlık tarafından kontrol edilmesi gereken ilaçlar zaten reçeteli veriliyor. Ama ağrı kesici, öksürük şurubu gibi ilaçlar ya da devamlı kullandığı bir ilacı kaybettiği, kırdığı için gece nöbetteyken gelen hastalardan reçete mi isteyeceğiz? Bu duruma yurttaş da hastaneler de acil doktorları da eczacı da hazır değil.”

Saydan, Bakanlık denetimlerinin eczanelere uygulandığını ama esas internet üzerinden alınan ilaçlara müdahale edilmesi gerektiğini belirtti.

BİRGÜN / 15 Temmuz 2014TÜRKİYE RECETELİ İLAÇ SATIŞINA HAZIR DEĞİL

Saydan “Bakanlık tarafından kontrol edilmesi gereken ilaçlar (mor reçete, kırmızı reçete) zaten reçeteli veriliyor. Ama ağrı kesici, öksürük şurubu gibi ilaçlar ya da devamlı kullandığı bir ilacı kaybettiği, kırdığı için gece nöbetteyken gelen hastalardan reçete mi isteyeceğiz? Bu duruma vatandaş da, hastaneler de, acil doktorları da eczacı da hazır değil” diye konuştu.

YENİ ÇAĞ/15 Temmuz 2014

REÇETESİZ İLAÇ MAĞDUR EDİYOR

GÜNLÜK EVRENSEL/15 Temmuz2014

‘REÇETELİ İLAÇ ALMAYA HAZIR DEĞİLİZ’

HABERTÜRK/15Temmuz 2014

BÜTÜN İLAÇLARIN ‘REÇETELİ’ OLARAK VERİLMESİ İÇİN HAZIR DEĞİLİZ.

MİLLİ GAZETE/15 Temmuz 2014

TEIS:TÜRKİYE REÇETELİ İLAÇ SATIŞINA HAZIR DEĞİL

GÜNBOYU/15 Temmuz 2014“TÜRKİYE REÇETELİ İLAÇ SATIŞINA HAZIR DEĞİL’

SONSÖZ/15 Temmuz 2014REÇETELİ SATIŞ OLMAZ

İSTANBUL/15 Temmuz 2014TEİS: TÜRKİYE REÇETELİ İLAÇ SATIŞINA HAZIR DEĞİL

MERSİN HAKİMİYET/15 Temmuz 2014“TÜRKİYE REÇETELİ İLAÇ SATIŞINA HAZIR DEĞİL”

SON HABER /15 Temmuz 2014

#onecikan