ÖNEMLİ !!!! İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI SERTİFİKA PROGRAMI HAKKINDA BİLGİLENDİRME


ÖNEMLİ !!!!

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI SERTİFİKA PROGRAMI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

        Değerli Üyelerimiz;

        1 Temmuz 2016 tarihinden itibaren zorunlu hale gelecek olan “İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI” bulundurma mecburiyetine ilişkin mevzuata göre ;

        10’dan az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyeri işverenleri veya işveren vekili tarafından Bakanlıkça ilan edilen eğitimleri tamamlamak şartıyla işe giriş ve periyodik muayeneler ve tetkikler hariç iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yürütebileceklerdir. Bu kapsamda; 

        Anadolu Üniversitesi ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında 9 Ekim 2015 tarihinde İşyerlerinde İşveren veya İşveren Vekili Tarafından Yürütülecek İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Eğitim, Sınav ve Belgelendirme işbirliği protokolü imzalanmıştır.

Anadolu Üniversitesi ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliğiyle hazırlanan sertifika programına katılarak başarılı olan işveren veya işveren vekilleri ondan az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini kendileri yürütebilecektir.

        Herhangi bir diploma derecesi aranmaksızın programa 18 yaşını doldurmuş herkes başvurabilir.

        Programı başarıyla tamamlayanlar “İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerinin Yürütümüne İlişkin İşveren veya İşveren Vekili Eğitimi Tamamlama Belgesi” almaya hak kazanacaktır.

Son başvuru tarihi 15 Ocak 2016 , kayıt ücreti 250 TL olup başvuru

http://esertifika.anadolu.edu.tr/program/14

  adresinden on-line olarak yapılabilmektedir.

        Bilgilerinize sunarız.

        TEİS (Tüm Eczacı İşverenler Sendikası)

#onecikan

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube

Ziyabey Cad. No: 31/2 Balgat Çankaya Ankara

©2021, TEİS