top of page

ÇOK ÖNEMLİ HATIRLATMA !


teis yeni

RESMİ TATİLLERDE ÖZEL SAĞLIK KURULUŞLARINDAN GELEN REÇETELER HAKKINDA

DEĞERLİ ÜYELERİMİZ,

Sizlerden gelen sorular üzerine sendika olarak aşağıdaki bilgiyi tekrarlamak isteriz.

Bildiğiniz üzere ;SGK tarafından,Özel sağlık hizmet sunucularının  Medula  hastane sisteminden ,resmi tatil günlerinde (23 Nisan, 19 Mayıs, 1 Ocak, Şeker – Kurban Bayramı ve  Pazar günleri vb. gibi günlerde) tüm branşlardan provizyon verilmesi uygulaması 01.04.2014 tarihi itibariyle kaldırılmıştır.

Cumartesi günü, ve idari olarak tatil edilen günler (bayramlar öncesi ilan edilen yarım günlük tatiller,kar tatili vb.) resmi tatil değildir.

Medula Provizyon Sistemi,bazı branşlar haricinde Özel Sağlık Hizmet Sunucularına Resmi Tatil Günlerinde Provizyon Vermemektedir!

Bu nedenlerden ötürü dikkat edeceğiniz manuel reçetelerin tarihleri 24,25,26 ve 27 Eylül reçeteler olmalıdır.

KURBAN BAYRAM TATİLİ GÜNLERİNDE;

ÖZEL SAĞLIK KURULUŞUNDAN GELEN REÇETE :

-Eğer reçete elektronik reçete ise:HEMEN SORUNSUZCA KARŞILAYABİLİRSİNİZ.

-Eğer reçete Manuel reçete ise:4400 Branş kodu olan

.Acil Branş

.Hemodiyaliz

.Onkolojik tedavi reçetesi haricinde reçeteler KURUMCA KARŞILANMAMAKTADIR

Sendika olarak yaptığımız başvuru doğrultusunda, resmi tatil günlerinde, özel hastane ve polikliniklerden gelen manuel reçeteleri sisteme girdiğimizde Medula Eczane ekranının üst bölümde kırmızı renkli olarak aşağıdaki uyarı çıkmaktadır :

   “Reçete resmi tatil gününde yazıldığından reçetenin yazıldığı branşa dikkat ediniz.”    

Bildiğiniz gibi reçeteler vatandaşlarımız tarafından yazıldığı gün alınmayabiliyor, daha sonraki günlerde de bu reçetelerde aynı uyarı çıkmaya devam ediyor, manuel reçeteyi sisteme girince çıkan uyarı doğrultusunda;

“4400 branş kodlu acil branş, hemodiyaliz ve onkolojik tedavi reçetesi mi değil mi ?” şeklinde kontrol etmeniz gerekmektedir. Cevap Evet ise, reçeteyi karşılıyoruz; cevap Hayır ise reçeteyi KARŞILAMIYORUZ.

DİKKAT !!! : Bu branşlar dışında da Manuel reçetelerde, sistem provizyon vermektedir; AMA SGK REÇETE BEDELİNİ ÖDEMEZ!. Bu nedenle Resmi tatil günlerinde manuel reçete karşılarken ekranda çıkan uyarı doğrultusunda BRANŞ kontrolüne dikkat  etmeniz önemle tekrar hatırlatırız.

Saygılarımızla….

TEİS (Tüm Eczacı İşverenler Sendikası )

Comments


bottom of page