ARŞİV
0

TİTCK’DA NÖBET DEĞİŞİMİ

TİTCK4

TİTCK’DA NÖBET DEĞİŞİMİ

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’‘nda nöbet değişimi yaşandı. İlaç ve Eczacılık’‘tan sorumlu Kurum Başkan Yardımcısı Dr. Hakkı GÜRSÖZ, Doç. Dr. Osman Arıkan NACAR’‘dan görevi devraldı. Devir-teslim törenine, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hüseyin ÇELİK de katıldı. Törende konuşan GÜRSÖZ Osman Arıkan NACAR’‘ın, görevini her zaman açık ve şeffaf bir biçimde yürüttüğünü vurguladı. “Birbirimizi her zaman bir dost, bir arkadaş olarak gördük, ekip ruhuyla çalıştık” dedi. NACAR ise “Şerefim ve namusumla görevimi devrediyorum” dedi; çalışma arkadaşlarını her zaman kardeş gibi gördüğünü belirtti. Dr. Hakkı GÜRSÖZ’‘ün yıllardır Kuruma önemli hizmetler verdiğini belirten NACAR, Başkanlık görevini de başarıyla sürdüreceğine inandığını ifade etti. Müsteşar Yardımcısı Hüseyin ÇELİK ise konuşmasında, nöbet değişiminin zamanlamasının ülke gündemiyle alakalı olmadığını vurguladı. GÜRSÖZ’‘e ve NACAR’‘a bundan sonraki görevlerinde başarılar diledi. Duygusal anların yaşandığı tören hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

HAKKI GÜRSÖZ KİMDİR?

21.09.1975 yılında Çorum’‘da doğdu. Ortaokulu Çorum Anadolu Lisesinde, liseyi Polatlı Lisesi’‘nde tamamladı. 2001 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’‘nden mezun olarak tıp doktoru unvanını aldı. 2011 yılında başladığı Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’‘ndeki eğitimini 2015 yılında tamamladı. Halen Hacettepe Üniversitesi Halk Sağlığı Enstitüsünde Halk Sağlığı ve Barcelona Pompei Fabra Üniversitesinde Sağlık Ekonomisi yüksek lisans eğitimlerine devam etmektedir.

2001-2003 yılları arasında Kırıkkale Merkez 4 No’‘lu Sağlık Ocağında, 2003-2004 yılları arasında Erzurum 7. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Revirinde, 2004-2005 yılları arasında ise Kırıkkale Merkez 4 No’‘lu Sağlık Ocağı’‘nda sorumlu hekim olarak görev yaptı.

2005 yılında Sağlık Bakanlığı’‘nın açtığı mülakatta başarılı olarak Hıfzıssıhha Mektebi Müdürlüğüne kabul edildi. Teknik personel olarak başladığı Bakanlık kariyerine 2007 yılından itibaren Hıfzıssıhha Mektebi Müdür Yardımcısı olarak devam etti. 2010-2012 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Bakan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2012 yılının Mart ayında Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunun kuruluşunda Başkan Yardımcılığı görevine atandı. 2012-2013 yılları arasında Ekonomik Değerlendirmeler ve Bilgi Yönetimi Başkan Yardımcısı, 2014 yılında Destek ve Laboratuvar Hizmetleri Başkan Yardımcısı olarak, 2015 yılında İlaç ve Eczacılık Başkan Yardımcısı olarak görev alan Dr. Hakkı Gürsöz 2016 yılının Temmuz ayından itibaren Kurum Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

http://www.titck.gov.tr/Haberler/HaberGetir?id=747

 

Kategori :Teis'ten Duyurular, Teis'ten Haberler Etiketler: 

Yeniliklerden haberdar olun

Yazıyı paylaşın

İlgili yazılar

Yorum Yazın

You must be Logged in to post comment.

© 2018 Tüm Eczacı İşverenler Sendikası. Bütün Hakları Saklıdır.