ARŞİV
0

BU GECE NÖBETÇİ ECZANELERİN DİKKATİNE ! MEDULA KESİNTİ DUYURUSU

NÖBET

BU GECE NÖBETÇİ ECZANELERİN DİKKATİNE ! MEDULA KESİNTİ DUYURUSU

Bu gece (4.3.2016) nöbetçi üye ve meslektaşlarımız,

21:00 ile 24:00 saatleri arasında Medula performans iyileştirme çalışması doğrultusunda Medula kesintisi olacaktı,Sendika olarak ilgili Genel Müdürlükle görüşüp ,yapılacak çalışmanın hastanın daha az olduğu saatlere kaydırılması talebinde bulunduk. Olumlu bulunan talebimiz doğrultusunda çalışma için yapılacak kesinti saati 24:00 sonrasına alınmıştır. Kurum Duyurusunun ilk hali aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.(duyuru düzeltilecektir)

TEİS (Tüm Eczacı İşverenler Sendikası )

 

 T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

HİZMET SUNUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

 04/03/2016

PERFORMANS İYİLEŞTİRME ÇALIŞMASI HAKKINDA DUYURU

 Vatandaşlarımıza sunduğumuz hizmetlerin kalitesini arttırmak maksadıyla Kurumumuz bilişim altyapısında performans iyileştirme çalışmaları devam etmekte olup, gelişen teknolojiye göre yazılımlarımız ve donanımlarımız sürekli yenilenmektedir.

ESKİ DUYURU:Bu kapsamda, (04 Mart 2016 tarihinde 21:00 ile 24:00)saatleri arasında sistemimizde bakım ve iyileştirme çalışmasının yapılması planlanmıştır.

YENİ DUYURU: Bu kapsamda, 04 Mart 2016 tarihinde 24:00 ile 03:00 (Cuma gününü Cumartesiye bağlayan gece) saatleri arasında sistemimizde bakım ve iyileştirme çalışmasının yapılması planlanmıştır.

İşlem süresince SAĞLIK ve SİGORTA işlemlerinde hizmet verilemeyecektir.

 Yukarıda belirtilen süre içerisinde sözleşmeli sağlık hizmet sunucuları SUT ‘nin “1.7.2 – MEDULA sisteminden kaynaklanan nedenlerle provizyon alınamaması” başlığı altında yer verilen;

(1) Kurum Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğü yetkililerince imzalanacak bir tutanak ile tevsik edilmesi kaydıyla MEDULA sisteminden kaynaklanan arıza nedeniyle hasta takip numarasının alınamadığı süre zarfında Kurum sağlık yardımlarından yararlanma hakkının olduğunu yazılı olarak beyan etmek veya belgelemek suretiyle müracaat eden kişilerin sağlık hizmetleri Kurumca karşılanır. Daha sonra yapılan sorgulama sonucu bu kişilerin müstahak olmadığının tespit edilmesi halinde, tedaviye ait fatura bedeli ilgili sağlık kurumuna/kuruluşuna ödenerek gerekli yasal işlemler Kurumca yürütülür.” hükmü gereğince Sağlık Hizmet Sunucuları tarafından (Hastane/Eczane) Manuel Faturalama  yapılabilecektir.

Bilgilerinize rica ederiz.

SENDİKAMIZDAN BİLGİLENDİRME NOTU:

Karşıladığınız manuel reçetelerin (e-reçete zaten verilemez) arkasına  kişinin SSK,Bağkur gibi ve emekli ,çalışan şeklinde isim soyad ve imzasını alınız.

Örneğin : emekli bağkurluyum   İSİM SOYAD İMZA.

MEDULA KESİNTİSİ SIRASINDA YAPILMASI GEREKENLER:

* Kurum sağlık yardımlarından faydalanan kişilerin tedavileri sonucu düzenlenen reçete  katılım payının ( 3 TL) ve 3 kalem/kutu aşan ilaçlardan alınması gereken +1 Tl tutarındaki REÇETE  katılım payları , eczane tarafından nakit olarak tahsil edilecektir.

* Çalışan kişilerden alınacak olan %20 ilaç katılım payı eczane tarafından tahsil edilecektir.

* Emeklilerden alınacak olan %10 ilaç katılım payları maaşlara yansıtılarak daha sonra tahsil edildiğinden eczane tarafından ayrıca tahsil edilmeyecektir.

* Eşdeğer ilaç uygulaması gereğince oluşabilecek ilaç fiyat farkı eczane tarafından, Hastalara teslim edilen ilaçlara ait karekodlar/kupürler İTS işlemi daha sonra tamamlanmak üzere reçeteye eklenecektir.

*  Reçeteye eklenen karekodların İTS işlemleri mutlak suretle MEDULA Eczane sistemi üzerinden tamamlanacaktır.

*  Eczaneler tarafından kesinti süresince karşılanan reçeteler, sistem çalışır hale geldikten sonra MEDULA sistemi üzerinden Kuruma fatura edilecektir.

Ancak eczaneler tarafından kesinti süresi içerinde karşılanan,

MEDULA sistemine kaydedilemeyen reçeteler, MEDULA Eczane sistemine sonradan kaydedilmesine rağmen muayene katılım payı tahsil edilemeyen reçeteler (MEDULA Eczane sisteminden silinerek), Sağlık Uygulama Tebliği’nin 9.2.1. maddesine göre Kuruma manuel olarak fatura edilebilecektir.

MEDULA sistemi üzerinden fatura edilemeyen reçeteler için MEDULA Eczane uygulamasından “Deneme” çıktısı alınacak ve verilen ilaçlara ilişkin karekodlar da MEDULA Eczane uygulamasında yer alan “Manuel Reçete Giriş” menüsünden İTS’ye bildirilecektir.

 

Kategori :Duyurular, SGK Etiketler: 

Yeniliklerden haberdar olun

Yazıyı paylaşın

İlgili yazılar

Yorum Yazın

You must be Logged in to post comment.

© 2018 Tüm Eczacı İşverenler Sendikası. Bütün Hakları Saklıdır.