ARŞİV
0

AİLE HEKİMLİĞİ GÜVENLİ ELEKTRONİK İMZA HAKKINDA DUYURU

AİLE HEKİMLİĞİ1

Aile Hekimliği Güvenli Elektronik İmza hakkında duyuru

Değerli Üyelerimiz,

Bildiğiniz üzere 01.01.2016 tarihinden itibaren “Güvenli Elektronik İmza” uygulamasına geçilecektir. Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından Aile Hekimliği Güvenli Elektronik İmza hakkında duyuru yayınlanmış olup,duyuru aşağıda bilgilerinize sunulur.

TEİS
Sayı : 99858683/700
Konu : Güvenli Elektronik İmza

…………………………….. VALİLİĞİNE (Halk Sağlığı Müdürlüğü)

Sosyal Güvenlik Kurumunca 01.07.2012 tarihi itibari ile uygulanmaya konulan ve “SGK KURUMSAL HEKİM ŞİFRESİ” alınarak devam etmekte olan e-reçete uygulamasında 01.01.2016 tarihi itibariyle “Güvenlikli Elektronik İmza” düzenlemesine geçilecektir. .

Reçetelerinde e-imza kullanmayan aile hekimlerinin listesi İliniz Aile Hekimliği Uygulama Şubelerinin e-mail adreslerine gönderilmiştir. Bu listede yer alan aile hekimlerinin de e-imzaya geçişinin ivedilikle sağlanması ve elektronik ortamda düzenlenmesi zorunlu tutulan reçetelerin “Güvenlikli Elektronik İmza” ile de imzalanmış olması gerektiği, aksi halde reçete bedellerinin karşılanmayacağı, geçiş için belirlenen bu tarihte herhangi bir süre uzatımının olmayacağı konusunda İliniz aile hekimlerinin bilgilendirilmesi hususunda;

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

DAĞITIM:
81 İl Valiliğine (Halk Sağlığı Müdürlüğü)

Prof. Dr. İrfan ŞENCAN
Bakan a.
Kurum Başkan V. 

 

 

Kategori :Duyurular, Sağlık Bakanlığı Etiketler: 

Yeniliklerden haberdar olun

Yazıyı paylaşın

İlgili yazılar

Yorum Yazın

You must be Logged in to post comment.

© 2018 Tüm Eczacı İşverenler Sendikası. Bütün Hakları Saklıdır.