ARŞİV
0

LÜTFEN DİKKAT ;DÜZELTME YAPILMIŞTIR.2015 Yılı 4. Dönem İlk Defa Ve Yeniden Açıktan Atama Kurası (Eczacı, Uzman Diş Tabibi Ve Diş Tabibi İle Emekli Olan Tabip Ve Uzman Tabipler Dahil) Duyurusu

atama1

2015 Yılı 4. Dönem İlk Defa Ve Yeniden Açıktan Atama Kurası (Eczacı, Uzman Diş Tabibi Ve Diş Tabibi İle Emekli Olan Tabip Ve Uzman Tabipler Dahil) Duyurusu

DEĞERLİ ÜYELERİMİZ VE MESLEKTAŞLARIMIZ,

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2015 yılı 4. dönem ilk defa ve yeniden açıktan atama kurası (Eczacı ve diş tabipleri ile emekli olan tabip ve uzman tabipler dahil) münhal kadrolar yayımlanmıştır. Münhal eczacı kadroları ve ilan metni aşağıda bilgilerinize sunulur.

TEİS (Tüm Eczacı İşverenler Sendikası )

MÜNHAL

MÜNHAL ECZACI KADROLARI

BAĞLI KURUM BİRİM ADI SAYI
TKHK AFYONKARAHİSAR SANDIKLI DEVLET HASTANESİ 1
TKHK AĞRI DEVLET HASTANESİ 1
TKHK AĞRI DOĞUBEYAZIT DR.YAŞAR ERYILMAZ DEVLET HASTANESİ 1
Sağlık Bakanlığı AMASYA SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ 1
TKHK AYDIN ATATÜRK DEVLET HASTANESİ 1
TKHK AYDIN NAZİLLİ DEVLET HASTANESİ 1
TKHK BAYBURT DEVLET HASTANESİ 1
Sağlık Bakanlığı BAYBURT SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ 1
Sağlık Bakanlığı BİLECİK SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ 1
TKHK BİNGÖL DEVLET HASTANESİ 1
TKHK BİNGÖL KADIN DOĞUM VE ÇOCUK HASTALIKLARI HASTANESİ 1
Sağlık Bakanlığı ÇANKIRI SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ 1
TKHK DENİZLİ ÇİVRİL DEVLET HASTANESİ 1
TKHK DÜZCE ATATÜRK DEVLET HASTANESİ 1
TKHK GÜMÜŞHANE KELKİT DEVLET HASTANESİ 1
TKHK GÜMÜŞHANE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ 1
TKHK HATAY REYHANLI DEVLET HASTANESİ 1
TKHK IĞDIR DEVLET HASTANESİ 2
Sağlık Bakanlığı IĞDIR SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ 1
Sağlık Bakanlığı ISPARTA SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ 1
TKHK İSTANBUL EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ 1
TKHK İSTANBUL HASEKİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ 1
TKHK İZMİR DR.BEHÇET UZ ÇOCUK HASTALIKLARI VE CERRAHİSİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ 2
TKHK KAHRAMANMARAŞ NECİP FAZIL ŞEHİR HASTANESİ 1
Sağlık Bakanlığı KARABÜK SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ 1
Sağlık Bakanlığı KARS SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ 1
Sağlık Bakanlığı KIRŞEHİR SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ 1
Sağlık Bakanlığı KİLİS SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ 1
TKHK KOCAELİ DARICA FARABİ DEVLET HASTANESİ 1
TKHK KOCAELİ DERİNCE EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ 3
TKHK KOCAELİ DEVLET HASTANESİ 1
TKHK KOCAELİ GÖLCÜK NECATİ ÇELİK DEVLET HASTANESİ 1
TKHK KOCAELİ İZMİT SEKA DEVLET HASTANESİ 1
TKHK KONYA AKŞEHİR DEVLET HASTANESİ 1
TKHK KONYA KULU DEVLET HASTANESİ 1
TKHK KÜTAHYA EMET DEVLET HASTANESİ 1
TKHK KÜTAHYA YONCALI FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON HASTANESİ 1
TKHK MANİSA AKHİSAR DEVLET HASTANESİ 1
TKHK MANİSA DEVLET HASTANESİ 1
TKHK MUĞLA DALAMAN DEVLET HASTANESİ 1
TKHK MUĞLA FETHİYE DEVLET HASTANESİ 1
TKHK MUĞLA T.C.SAĞLIK BAKANLIĞI MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ 2
TKHK NİĞDE BOR FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON HASTANESİ 1
TKHK SAĞLIK BAKANLIĞI DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ KÜTAHYA EVLİYA ÇELEBİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ 6
TKHK ŞANLIURFA ÇOCUK HASTALIKLARI HASTANESİ 1
TKHK ŞANLIURFA MEHMET AKİF İNAN EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ 1
TKHK ŞANLIURFA VİRANŞEHİR DEVLET HASTANESİ 1
Sağlık Bakanlığı ŞIRNAK SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ 1
TKHK TOKAT REŞADİYE DEVLET HASTANESİ 1
Sağlık Bakanlığı TOKAT SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ 1
TKHK YALOVA DEVLET HASTANESİ 1
TKHK YOZGAT YERKÖY DEVLET HASTANESİ 1
TKHK ZONGULDAK ATATÜRK DEVLET HASTANESİ 1

Aşağıdaki münhal kadrolardan; 1. Derecelerdeki kadrolar için sadece hizmet yılı ve müktesep kadrosu uygun olanlar tercihte bulunabilirler.
Atanılacak kadro derecelerine ilişkin detaylı bilgi ilgili kurumlardan alınabilir.

İL ADI BİRİM ADI MÜNHAL SAYISI
BALIKESİR BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (KADRO DERECESİ:6 VEYA 7)  1
SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZM. UYGULAMA HASTANESİ (KADRO DERECESİ:5)  1
ISPARTA SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ ARAŞTIRMA VE UYGULAMA HASTANESİ (KADRO DERECESİ:5)  1

2015 Yılı 4. Dönem İlk Defa Ve Yeniden Açıktan Atama Kurası (Eczacı, Uzman Diş Tabibi Ve Diş Tabibi İle Emekli Olan Tabip Ve Uzman Tabipler Dahil) Duyurusu

Başvurular 09 Kasım 2015- 16 Kasım 2015 tarihleri arasında Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacaktır.

 İLAN METNİ

2015 YILI 4. DÖNEM İLK DEFA VE YENİDEN AÇIKTAN ATAMA KURASI

(ECZACI, UZMAN DİŞ TABİBİ VE DİŞ TABİBİ İLE EMEKLİ OLAN TABİP VE UZMAN TABİPLER DAHİL)

Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun Ek–1 maddesi ile 10.07.2015 tarihli ve 29412 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik” hükümlerine göre Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, uzman diş tabibi, tabip, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama, yerleştirme işlemleri, ilan edilen takvim çerçevesinde noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacaktır.

A) GENEL ESASLAR

1-Kura başvuruları Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacaktır.

2Kura yeri ve saati (www.yhgm.saglik.gov.tr) internet adresinden ilan edilecektir.

 3-Adaylar PBS üzerinden başvuru yaptıktan sonra, başvuru formunu notere onaylatarak (notere onaylatılmayan formlar kabul edilmeyecektir.) ilan edilen takvim çerçevesinde T.C. Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Genel Evrak Şubesi Mithatpaşa Cad. No:3 06434 Sıhhiye/ANKARA adresinde olacak şekilde kargo şirketi veya APS ile gönderecekler ya da elden teslim edeceklerdir. Elden teslim edenler, evraklarını bizzat kendisi veya noter tarafından vekalet verdiği kişi aracılığı ile teslim edecektir. Aksi takdirde evrak teslim alınmayacaktır. Gönderilen belgelerin Sağlık Bakanlığına vaktinde ulaşmaması halinde sorumluluk başvuru sahibine aittir.

Adaylar kendi unvan ve branşlarında açılacak olan münhallerden en fazla on adet (10) tercihte bulunabilecektir. Genel kura ile yerleşmek istediğini belirten adaylar, tercihlerine yerleşememesi halinde boş kalan münhallere genel kura ile yerleştirilecektir.

4-Kura başvurusunda bulunup başvurusunu iptal ettirmek isteyenlerin 20 Kasım 2015 Cuma – 26 Kasım 2015 Perşembe saat 18:00’ a kadar PBS üzerinden elektronik ortamda kura iptal başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Kura başvurusunu iptal ettirenler bu kuraya yeniden başvuruda bulunmayı talep edemeyeceklerdir.

5-Bu Kuraya Başvurabilecekler

a)Açıktan (ilk defa veya yeniden) atanmak isteyen ve 5371 Sayılı Kanun gereği Devlet Hizmeti Yükümlülüğü bulunmayan uzman tabip ve tabipler,

b)Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 657 Sayılı Kanuna tabi Devlet Memuru olarak çalışanlardışındaki diğer statülerde görev yapan ve kura son başvuru tarihi itibariyle Devlet Hizmeti Yükümlülüğünü tamamlamış olan uzman tabip ve tabipler,

c)5335 Sayılı Kanun’un 30’uncu maddesi, 30.01.2010 tarihli ve 27478 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 5947 Sayılı Kanun’un 18’inci maddesi ile değiştirildiğinden emekli olan uzman tabip ve tabipler,

ç) Kura son başvuru tarihine kadar mezun olmuş diş tabibi ve eczacılar (en geç 16 Kasım 2015 tarihi Pazartesi günü dahil) mezun olduklarını gösteren geçici mezuniyet belgesinin fotokopisi veya diplomanın fotokopisini kura başvuru formu ile birlikte göndermeleri gerekmektedir. T.C. Sağlık Bakanlığının http://sbu2.saglik.gov.tr/drBilgi/  web adresinden hizmet veren diploma tescilleri ile ilgili bilgi bankasında kura son başvuru tarihine kadar başvuru yapılan unvan ve branşta mezuniyetlerinin tescil edildiğine dair kaydı olanların belge göndermelerine gerek yoktur.

d) Uzman (TUTG) ve uzman diş tabibi kadrolarına müracaat edenler için; 11.2015 Pazartesi (dahil) gününe kadar mezun olunması ve en geç 26 Kasım 2015 Perşembe tarihine kadar Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından uzmanlık tescillerinin yapılmış olması gerekmektedir.

e)Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 657 Sayılı Kanuna tabi Devlet Memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan uzman diş tabibi , diş tabibi ve eczacılar.

 6-Bu Kuraya Başvuramayacaklar

a) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ inci maddesinde belirtilen şartları taşımayanlar,

b) 5434 Sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanununun 40. Maddesinde belirtilen yaş haddini doldurmuş olanlar,

c) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanuna tabi olarak Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapanlar,

ç) Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarda kura son başvuru tarihi itibariyle halen 4924 Sayılı Kanuna göre sözleşmeli olarak çalışanlar,

d) Emekli olan uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacılar,

Bu durumda olanların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Başvuruları sehven kabul edilip kura neticesinde herhangi bir tercihine yerleşmiş olsalar bile atamaları yapılmayacak ve/veya atamaları iptal edilecektir.

7Devlet memurluğundan çekilen ve çekilmiş sayılanların yeniden atanmalarında 657 SayılıDevlet Memurları Kanununun 97’nci maddesi dikkate alınır. Bu durumda olanlardan, kura son başvuru tarihi itibari ile engel hallerinin bitimine 1 ay kalmış olanların başvuruları kabul edilecektir.

8-Bu kurada yerleşen kişilerden özel veya kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapanların 31 Aralık 2015 Perşembe tarihine kadar görevlerinden ayrılmaları gerekmektedir. Görevlerinden ayrılmayanların atamaları yapılmayacaktır, yapılmış olsa dahi iptal edilecektir.

9-Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlar kadrolarına yerleşen adayların atamalarının tebligatında adayın başvuruda belirttiği adres esas alınacaktır.

 10-Kura sonucu herhangi bir kadro veya pozisyona yerleşenler kura sonuçlarının ilanından itibaren bir yıl süreyle tekrar kuraya başvuramayacaklardır.

11-Devlet memuru olarak atanabilmek için aranan şartlar ile ilan metninde belirtilen şartlara uymayan adayların başvuruları kabul edilmeyecek; sehven başvuruları kabul edilip kura ile yerleştirilmeleri sonucu atanmaları halinde yapılan atamaları iptal edilecektir.

B) ATAMAYA ESAS OLARAK İSTENEN BELGELER

1-Kura sonrasında Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlar kadrolarına yerleşen adayların atama işlemlerinin tamamlanması için aşağıda belirtilen atamaya esas belgeleri dilekçeleri ile birlikte; ilan edilen takvim çerçevesinde ekte belirtilen yerleştikleri Kurumun adresinde olacak şekilde kargo şirketi veya APS ile gönderecekler ya da elden teslim edeceklerdir. Elden teslim edenler, evraklarını bizzat kendisi veya noter tarafından vekâlet verdiği kişi aracılığı ile teslim edecektir. Aksi takdirde evrak teslim alınmayacaktır. Gönderilen atamaya esas belgelerin yerleştikleri Kuruma vaktinde ulaşmaması halinde sorumluluk başvuru sahibine aittir.

a) Adli sicil durumunu beyan eden imzalı dilekçe,

b) Askerlikle ilişiklerinin olmadığına dair durumunu beyan eden imzalı dilekçe (Bakaya olanların atamaları yapılmayacaktır),

c) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığını beyan eden imzalı dilekçe,

ç) 6 adet fotoğraf (son altı ay içerisinde çekilmiş),

d) Diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapmakta iken görevlerinden ayrılmış olanların, en son çalıştıkları kurumlarından alacakları onaylı hizmet cetveli,

e) Mal bildirim formu,

f) Kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli çalışanlar ve özel sağlık tesislerinde çalışanlar için yukarıdaki belgelere ek olarak kurumlarıyla ilişiklerinin kesildiğine dair belge.

2-Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları kadro ve pozisyonlarına yerleşen adaylar atamaya esas evraklarını aşağıda belirtilen adreslere, Sağlık Bakanlığı dışındaki diğer kurumların kadro ve pozisyonlarına yerleşen adaylar ise atamaya esas belgelerini atandıkları kuruma teslim edeceklerdir.

TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU

Nasuh Akar Mahallesi 1407. Sokak Pk.06520 Çankaya/ANKARA

İletişim: 0(312) 705 10 00

TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU

Sağlık Mahallesi Adnan Saygun Caddesi No:55 Pk. 06100 Sıhhiye /ANKARA

İletişim: 0(312) 565 50 00

YÖNETİM HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Mithatpaşa Caddesi No:3 Pk.06434 Sıhhiye/ANKARA

İletişim: 0(312) 585 10 00

C) KURA TAKVİMİ 2015 YILI 4. DÖNEM İLK DEFA VE YENİDEN AÇIKTAN ATAMA KURASI (ECZACI, UZMAN DİŞ TABİBİ VE DİŞ TABİBİ İLE EMEKLİ OLAN TABİP VE UZMAN TABİPLER DAHİL)

SIRA TARİH AÇIKLAMA
1 09 Kasım 2015 Pazartesi (Başvuru başlangıç tarihi)16 Kasım 2015 Pazartesi(Son başvuru tarihi saat 18:00’a kadar) PBS üzerinden başvuruların yapılması
2 20 Kasım 2015 Cuma saat:18:00 Başvuru evrakları son geliş tarihi ve saati
3 30 Kasım 2015 Pazartesi KURA TARİHİ (Yeri ve saati www.yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.)
4 31 Aralık 2015 Perşembe saat:18:00 Atamaya esas belgelerin son geliş tarihi ve saati

 

 

 

Kategori :Duyurular, Sağlık Bakanlığı Etiketler: 

Yeniliklerden haberdar olun

Yazıyı paylaşın

İlgili yazılar

Yorum Yazın

You must be Logged in to post comment.

© 2018 Tüm Eczacı İşverenler Sendikası. Bütün Hakları Saklıdır.