ARŞİV
0

İNTERNET ÜZERİNDEN SATIŞI YAPILAN İLAÇLAR İÇİN , YAPTIĞIMIZ GİRİŞİMLER HAKKINDA BİLGİLENDİRME…

bilgilendirme

 

İNTERNET ÜZERİNDEN SATIŞI YAPILAN İLAÇLAR İÇİN , YAPTIĞIMIZ GİRİŞİMLER HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Değerli Üyelerimiz ve Meslektaşlarımız,

İnternet üzerinden ilaç satışının artması üzerine sendikamız tarafından, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu  yetkilileri ile  yüz yüze  görüşmeler yapılmıştır.

Yapılan görüşmelerde, sendika olarak komisyon ve ekip çalışması yapılarak; eczane ve eczacı isimlerini kullanan, eczanelerimizde bulunan ilaçları pazarlayan, gıda takviyelerini ilaç gibi sunan tüm internet sitelerini gerekli yasal işlem yapılmak üzere ilgililere bildirebilmemiz için iletişim kanalı açılması talebini yetkililere ilettik.

İlgili birimin çalışmalarından örneklerin de bizlere sunulduğu toplantıda kurumun da bu konuda kararlılıkla hareket ettiği bilgisine ulaştık.

Komisyon ve ekiplerimiz kendi olanakları ile bu tür siteleri emek dökerek bulacak ve gerekli kurumlara işlem yapılması için belli periyotlarla gönderecektir. Hemen ilk olarak görüşme esnasında bazı internet siteleri hakkında bildirimde bulunulmuş olup, gerekli girişimler daha ziyaretimiz esnasında başlatılmıştır.

Değerli meslektaşlarımız;

Bu uzun soluklu bir mücadele olacaktır. Ama sendika olarak ne kadar sürerse sürsün, bu mücadele sürdürülecektir.

Bu çalışmamızda bizlere yardımcı olmak isteyen üye ve meslektaşlarımız bilgi@teis.org.tr  adresine mail atarak bu tip siteleri bize iletebilirler. Bu bilgiler değerlendirilerek site hakkındaki gerekli işlemlerin yapılabilmesi için araştırma evresinden hemen sonra en kısa sürede ilgili birime iletilecek ve bu tip sitelerin en kısa sürede kapatılması için gereken tüm başvurular yapılacaktır.

Bildiğiniz üzere , yasa ve yönetmeliklerimize göre eczacıların kendi ismiyle veya eczane ismiyle internet sitesi açması dahi mümkün değilken, çoğunlukla eczacılıkla ilgisi olmayan kişilerce açılan bu tip siteler halk sağlığı açısından ciddi tehdit oluşturmaktadır. Bu tip sitelerin bildirimi hakkında sizlerin de aynı hassasiyeti göstereceğinize inanıyoruz.

Saygılarımızla bilgilerinize sunulur.

TEİS YÖNETİM KURULU

 

Kategori :Teis'ten Duyurular, Teis'ten Haberler Etiketler: 

Yeniliklerden haberdar olun

Yazıyı paylaşın

İlgili yazılar

Yorum Yazın

You must be Logged in to post comment.

© 2018 Tüm Eczacı İşverenler Sendikası. Bütün Hakları Saklıdır.