ARŞİV
0

BU GECE NÖBETÇİ ÜYE VE MESLEKTAŞLARIMIZIN DİKKATİNE !

NÖBET

BU GECE NÖBETÇİ ÜYE VE MESLEKTAŞLARIMIZIN DİKKATİNE !

Kurum tarafından Ankara -Kızılayda bulunan üniteye bağlanan yeni cihazların sisteme bağlantısı  yapılacaktır.Bu sebeple bu gece ( 24 .12.2014) saat 23:00 den 02:00 ye kadar Medula Siteminde  3 saat sürecek kesinti yapılacaktır.

Nöbetçi meslektaşlarımız, kesinti süresince manuel reçete işlemi yapacaktır. (Yapılacak işlem aşağıda hatırlatılmıştır.)

Konu ile ilgili Kurum duyurusu aşağıda bilgilerinize sunulur.

TEİS

 T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

 Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğü

 24.12.2014                                               DUYURU

 SAĞLIK (MEDULA UYGULAMALARINDA) VE SİGORTACILIK İŞLEMLERİNDE YAPILACAK KESİNTİ HAKKINDA DUYURU

Kurumumuz performans iyileştirme çalışmaları devam etmekte olup, gelişen teknolojiye göre yazılımlarımız ve donanımlarımız sürekli güncellenmektedir.

Bu kapsamda yapılacak iyileştirme çalışmalarına 24 Aralık 2014 tarihinde saat 23:00’de başlanılacak ve 25 Aralık 2014 tarihinde saat 02:00’de (3 saat) (Çarşamba gününü Perşembe gününe bağlayan gece) sonlanacak şekilde planlama yapılmıştır.

 İşlem süresince sözleşmeli sağlık hizmet sunucuları MEDULA Uygulamalarında ve Sigortacılık İşlemlerinde hizmet verilemeyecektir.

Bilgilerinize rica ederim.


MEDULA KESİNTİSİ SIRASINDA YAPILMASI GEREKENLER 

* Kurum sağlık yardımlarından faydalanan kişilerin tedavileri sonucu düzenlenen reçete  katılım payının ( 3 TL) ve 3 kalem/kutu aşan ilaçlardan alınması gereken +1 Tl tutarındaki ilaç katılım payları eczane tarafından nakit olarak tahsil edilecektir.

* Çalışan kişilerden alınacak olan %20 ilaç katılım payı eczane tarafından tahsil edilecektir.

* Emeklilerden alınacak olan %10 ilaç katılım payları maaşlara yansıtılarak daha sonra tahsil edildiğinden eczane tarafından ayrıca tahsil edilmeyecektir.

* Eşdeğer ilaç uygulaması gereğince oluşabilecek ilaç fiyat farkı eczane tarafından, Hastalara teslim edilen ilaçlara ait karekodlar/kupürler İTS işlemi daha sonra tamamlanmak üzere reçeteye eklenecektir.

*  Reçeteye eklenen karekodların İTS işlemleri mutlak suretle MEDULA Eczane sistemi üzerinden tamamlanacaktır.

*  Eczaneler tarafından kesinti süresince karşılanan reçeteler, sistem çalışır hale geldikten sonra MEDULA sistemi üzerinden Kuruma fatura edilecektir.

Ancak eczaneler tarafından kesinti süresi içerinde karşılanan,

1. MEDULA sistemine kaydedilemeyen reçeteler,

2. MEDULA Eczane sistemine sonradan kaydedilmesine rağmen muayene katılım payı tahsil edilemeyen reçeteler (MEDULA Eczane sisteminden silinerek), Sağlık Uygulama Tebliği’nin 9.2.1. maddesine göre Kuruma manuel olarak fatura edilebilecektir.

MEDULA sistemi üzerinden fatura edilemeyen reçeteler için MEDULA Eczane uygulamasından “Deneme” çıktısı alınacak ve verilen ilaçlara ilişkin karekodlar da MEDULA Eczane uygulamasında yer alan “Manuel Reçete Giriş” menüsünden İTS’ye bildirilecektir.

Kategori :Duyurular, SGK Etiketler: 

Yeniliklerden haberdar olun

Yazıyı paylaşın

İlgili yazılar

Yorum Yazın

You must be Logged in to post comment.

© 2018 Tüm Eczacı İşverenler Sendikası. Bütün Hakları Saklıdır.