ARŞİV
0

RESMİ TATİL NÖBETLERİNDE ÖZEL HASTANELERDEN GELEN REÇETELERE DİKKAT!!!!(Resmi tatil tarihli reçeteler)

 

üyelerimizin

 

RESMİ TATİL NÖBETLERİNDE ÖZEL HASTANELERDEN GELEN         REÇETELERE DİKKAT!!!! (Resmi tatil tarihli reçeteler)

Değerli Üyelerimiz ,

SGK tarafından,Özel sağlık hizmet sunucularının  Medula  hastane sisteminden ,resmi tatil günlerinde (23 Nisan, 19 Mayıs, Kurban Bayramı ve  Pazar günleri gibi) tüm branşlardan provizyon verilmesi uygulaması 01.04.2014 tarihi itibariyle kaldırılmıştır.

Medula Provizyon Sistemi Özel Sağlık Hizmet Sunucularına Resmi Tatil Günlerinde Provizyon Vermemektedir!

Özellikle resmi tatil günlerinde özel hastanelerden gelen reçeteleri karşılarken hemodiyaliz ve onkolojik tedavi dışındaki  manuel reçetelerde ‘’acil kaşesi’’ , e-reçetelerde ise ‘’acil kodu’’ nun olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir.

MEDULA-hastane sistemi üzerinden özel sağlık hizmet sunucuları için 01/04/2014 tarihi itibari ile resmi tatil günlerinde, 4400 branş kodlu acil branş, hemodiyaliz ve onkolojik tedavi dışında provizyon verilmediğini önemle dikkatlerinize sunarız.

EK BİLGİLENDİRME :Resmi tatil günlerine ait reçete tarihlerine dikkat ediniz, hasta reçetesini daha sonraki bir tarihte alabilir.Ayrıca resmi tatil öncesi  gece nöbetçi eczaneler ise gece 24.00 ten sonra düzenlenen reçetelere dikkat etmeniz gerekmektedir.

         TEİS (Tüm Eczacı İşverenler Sendikası )

 

KURUM DUYURUSU:

https://www.teis.org.tr/index.php/2014/03/25/sgk-baskanligindan-2-adet-duyuru/

 

T.C.
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü

21/03/2014

DUYURU

Medula – hastane sistemini kullanmakta olan tüm özel sağlık hizmet sunucularının dikkatine

Bilindiği üzere, Kurumumuzla sözleşmeli veya protokollü tüm sağlık hizmet sunucularının Kurumumuz kapsamındaki kişiler ile bunların bakmakla yükümlü olduğu kişilere verecekleri sağlık hizmetlerinin (özel birkaç durum hariç olmak üzere) MEDULA-hastane sistemi üzerinden fatura edilme zorunluluğu bulunmaktadır.

MEDULA-hastane sistemi üzerinden 05/05/2011 tarihinden itibaren resmi tatil günlerinde tüm branşlardan provizyon verilmeye başlanmıştır.

Ancak, Kurumumuza yapılan başvurular sonrasında, resmi tatil günlerinde (23 Nisan, 19 Mayıs, Kurban Bayramı ve Pazar günleri gibi) tüm branşlardan provizyon verilmesi uygulamasının kaldırılması talebi Kurumumuz tarafından uygun bulunmuştur.

Bu sebeple, MEDULA-hastane sistemi üzerinden özel sağlık hizmet sunucuları için 01/04/2014 tarihi itibari ile resmi tatil günlerinde, 4400 branş kodlu acil branş, hemodiyaliz ve onkolojik tedavi dışında provizyon (ilk takip numarası) verilmeyecektir.

Tüm özel sağlık hizmet sunucularına önemle duyurulur.

 

Kategori :Teis'ten Duyurular, Teis'ten Haberler Etiketler: 

Yeniliklerden haberdar olun

Yazıyı paylaşın

İlgili yazılar

Yorum Yazın

You must be Logged in to post comment.

© 2018 Tüm Eczacı İşverenler Sendikası. Bütün Hakları Saklıdır.