ARŞİV
0

BİR EVLADIMIZI KAYBETTİK.

ölüm

 

            BİR EVLADIMIZI KAYBETTİK.

 Geçtiğimiz yıl mayıs ayında Taksim Gezi parkı olayları sırasında, evinden ekmek almak için çıkan, ancak olayların arasında kalarak, başına gaz kapsülünün isabet etmesi sonucu yaralanan ve  9 aydır  sürdürdüğü hayat mücadelesini kaybeden   “evladımız”  Berkin Elvan’ı kaybettik.

               “Evladımız” ifadesi duygularımızı en iyi ifade eden kelimedir. Zira bir annenin, bir babanın, 14 yaşındaki evlatlarının, “ne için öldüğü” sorusuna cevap  veremediği bir ölümdür bu…

Bu yüzden evladımızın acılı ailesine , yakınlarına ve sevenlerine en içten başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

                Yaşanan süreçte ise sorumluluk sahibi yöneticilerin, sağduyu, sükunet ve birleştirici söylemler kullanmadıklarını endişe ve üzüntü ile izlemekteyiz.

 Bu bağlamda, güvenlik güçlerini de , soğukkanlı olmaya, empati kurmaya ; aynı şekilde, protesto haklarını kullanan halkımızı da, aralarına sızacak provokatörlere  karşı uyanık olmaya davet ediyoruz.

                 Ülkemizin, geçmişte yaşadığı kardeş kavgalarının acı hatıraları henüz belleğimizdeyken benzer provokasyonlara karşı toplumun tüm kesimlerinin uyanık olması gerektiğini, sevinçlerimizin, acılarımızın , gözyaşlarımızın ortak olduğunun unutulmaması gerektiğini, Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı Cumhuriyet ateşinin aydınlattığı ortak yarınlara beraber yürüyeceğimize olan inancımızın tam olduğunu,

                 Kamuoyunun bilgisine sunarız.

        Saygılarımızla…

TEİS (Tüm Eczacı İşverenler Sendikası )

Kategori :Teis'ten Duyurular, Teis'ten Haberler Etiketler: 

Yeniliklerden haberdar olun

Yazıyı paylaşın

İlgili yazılar

Yorum Yazın

You must be Logged in to post comment.

© 2018 Tüm Eczacı İşverenler Sendikası. Bütün Hakları Saklıdır.