ARŞİV
0

APTAMİL PDF Adlı Ürüne Uygulanan Geri Çekme İşlemi

APTAMİL

 

“aptamil Pdf” Adlı Ürüne Uygulanan Geri Çekme İşlemi

13 ŞUBAT 2014

“Aptamil PDF” adlı tıbbi amaçlı beslenme ürününün 294421 ve 294433 parti numaralılarına; 15 Ağustos 1986 tarih ve 19196 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Farmasötik ve Tıbbi Müstahzar, Madde, Malzeme ve Terkipleri ile Bitkisel Preparatların Geri Çekilmesi ve Toplatılması Hakkında Yönetmelik” e göre 1.Sınıf A seviyesinde (hasta, eczane, ecza deposu, hastane vb.) geri çekme işlemi uygulanmış ve gereğinin yapılması ilgili firmaya duyurulmuştur.

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU

 

FİRMA DUYURUSU VE BASINDA FİRMA AÇIKLAMASI

Aptamil PDF ürünümüzle ilgili basın açıklamamız aşağıda yer almaktadır;

Aptamil PDF adlı özel tıbbı amaçlı ürünümüzün 294433 parti numaralı üretiminde, kalite kontrollerimiz sırasında, esansiyel minor besin öğesi olan iyotun beklenenin üzerinde olduğu görülmüştür. 

Ürünün bir sağlık riski mevcut değildir. Ancak kalite standartlarımız açısından bu parti numarasına ait ürünler depomuzda satışa kapatılmış, ecza depoları ve eczanelere sevkedilmiş olanlar geri alınmıştır. 

Bu durum sadece Aptamil Post Discharge ürünü için geçerlidir. 

Eğer elinizde bu parti numaralı ürün mevcutsa satın alınmış ürünler satın alma noktasına geri verilebilir ya da Numil Gıda Ürünleri San Ve Tic A.Ş Levent Mh. Cömert Sk. Yapı Kredi Plaza B Blok K:7 adresine gönderilebilirsiniz. 

Ayrıntılı bilgi için lütfen 0 532 755 04 14 nolu hattı arayabilir veya milupa@milupa.com.tr ‘ye mail gönderebilirsiniz.

‘Aptamil bebek maması toplatılıyor’ haberlerine açıklama geldi!

 12 Şubat Çarşamba 2014 itibari ile bazı mecralarda yer alan; ‘Prematüre bebek maması toplatılıyor’ başlıklı haberlerle ilgili açıklamamızı bilginize sunarız:

Sadece eczanelerde satılan, Aptamil PDF (900 g) adlı özel tıbbı amaçlı ürünümüzün 294433 parti numaralı üretimi sonrasında, esansiyel minor besin öğesi olan iyotun beklenenin üzerinde olduğu tespit edilmiştir. 294433 parti numaralı ürün, kalite standartlarımız açısından depomuzda satışa kapatılmış, ecza depoları ve eczanelere sevk edilmiş olanlar da geri alınmıştır.  Bu durum sadece Aptamil PDF (Post Discharge Formula) ürünü için geçerlidir.

Üründe üretim sonrası görülen, esansiyel minor besin öğesi olan iyotun beklenenin üzerinde olması bir sağlık riski içermemektedir.

Kalite standartlarımız gereği, eğer tüketicilerimizin elinde bu parti no’lu ürün mevcutsa satın alınmış ürünler satın alma noktasına geri verilebilir ya da Numil Gıda Ürünleri San Ve Tic A.Ş  Levent Mh. Cömert Sk. Yapı Kredi Plaza B Blok K:7 adresine gönderilebilir

 

 

 

Kategori :Duyurular, Sağlık Bakanlığı Etiketler: 

Yeniliklerden haberdar olun

Yazıyı paylaşın

İlgili yazılar

Yorum Yazın

You must be Logged in to post comment.

© 2018 Tüm Eczacı İşverenler Sendikası. Bütün Hakları Saklıdır.