ARŞİV
0

KAMUOYUNA …


TEİS

KAMUOYUNA

           Taksim Gezi Parkı’ndaki ağaçların kesilerek yerine AVM yapılmasını protesto etmek amacıyla başlayıp, ülkemizin dört bir yanına yayılan ve 6 gündür giderek artan dozda devam eden olayları ve gelişmeleri endişe ile takip etmekteyiz.

           3-5 ağacın kesilmesine tepki olarak başlayan ancak siyasi boyut kazanarak devam eden olayları, toplumun ve siyasi iktidarın çok iyi yorumlaması gerekmektedir. Meseleyi, kesilen 3-5 ağaca tepki veya marjinal grupların provokasyonu olarak görmek, geri dönüşü olmayan bir yola girmek ve çözümü daha da zorlaştırmak anlamına gelebilir.

          Anayasa’mızda da açıkça yer alan gösteri ve yürüyüş hakkının kullanılması esnasında şiddete başvurmak, kamu ve şahıs mallarına zarar vermek, ne kadar yanlışsa; aynı şekilde orantısız güç kullanmak ve protestoculara karşı ön yargılı ve tepeden bakarak yaklaşmak da bir o kadar yanlıştır.

          Siyasilerin ısrarcı ve yıkıcı söyleminden vazgeçerek, toplumu rahatlatacak bir söylem içerisine girmesi için yarın çok geç olabilir.

           Sayın Cumhurbaşkanımız’ın olaylara ivedilikle müdahil olmasını talep ediyor, herkesi ve her kesimi sağduyuya davet ediyoruz.

         

TEİS YÖNETİM KURULU

 

 

Kategori :Teis'ten Duyurular, Teis'ten Haberler Etiketler: 

Yeniliklerden haberdar olun

Yazıyı paylaşın

İlgili yazılar

Yorum Yazın

You must be Logged in to post comment.

© 2018 Tüm Eczacı İşverenler Sendikası. Bütün Hakları Saklıdır.