ARŞİV
0

ÖNEMLİ ! SENDİKAMIZIN GİRİŞİMLERİ SONUCU, FAZLA KESİLEN BAĞ-KUR PRİM BOÇLARININ İADESİNE BAŞLANDI !

 

çok önemli

ÖNEMLİ !

SENDİKAMIZIN GİRİŞİMLERİ SONUCU,

FAZLA KESİLEN BAĞ-KUR PRİM BOÇLARININ İADESİNE BAŞLANDI !

 

Değerli Üyelerimiz ve Meslektaşlarımız,

Bildiğiniz üzere 16 mart tarihinde fatura bedellerinden kesilen Bağ-kur prim borçları için TEİS olarak konunun muhataplarıyla çözüm odaklı olarak çok yönlü olarak girişimler ve görüşmeler yaptığımızı, bu girişimler çerçevesinde de yapılan   kesintilerde hesap yanlışlığı olduğunun ilgili birim başkanlığına iletildiğini ve 23 mart pazartesi gününe kadar fazla kesilen miktarların iade edileceği bilgisini vermiştik.

Sendikamıza gelen  bilgiler doğrultusunda; ilgili birim, kesinti programında güncelleme yapma işlemini tamamlamış olup, fazla yapılan kesintiler hesaplarınıza alacak olarak kaydedilmeye başlanmıştır.

İade edilen tutarı öğrenebilmeniz için E-Devlet sistemi üzerinden giriş yaparak  “4-B – Bağkur – Ödeme Listesini” kontrol etmeniz gerekmektedir

E-Devlet üzerinden 4-B _ ÖDEME LİSTESİNE tıkladığınızda hesap yanlışlığı olarak sizden tahsil edilen ve iade edilen tutar “FAZLA ÖDEME” olarak gözükmektedir.

Fazla yapılan kesintiler meslektaşlarımız tarafından (Bağkur primi yatırılan )  Sosyal Güvenlik Merkez’lerine dilekçe ile başvurmaları durumunda MOSİP sisteminden kendilerine geri iade edilecektir .

Başvuru yapılmadığı durumlarda hesabınıza geçen “fazla ödeme “ miktarı  gelecek aylardaki primlere mahsup olarak alacak kaydedilmiştir.

TEİS olarak; bu sorunun kalıcı olarak ortadan kalkması için başlattığımız yasal düzenleme yapılması yönündeki girişimler devam etmekte olup, gelişmeler hakkında bilgilendirmeler yapılacaktır.

Bilgilerinize sunarız.

 

TEİS YÖNETİM KURULU

 

Kategori :Teis'ten Duyurular, Teis'ten Haberler Etiketler: 

Yeniliklerden haberdar olun

Yazıyı paylaşın

İlgili yazılar

Yorum Yazın

You must be Logged in to post comment.

© 2018 Tüm Eczacı İşverenler Sendikası. Bütün Hakları Saklıdır.