ARŞİV
0

İLAÇ TAKİP SİSTEMİNDEN ÖNEMLİ DUYURU ! (İlave yapılmıştır)

İTS

Değerli Üyelerimiz ve meslektaşlarımız,

Bildiğiniz üzere; Yeni mevzuat değişiklliğine göre 2015 yılından itibaren eczane denetimlerinde üzerimize kayıtlı ilaçların İTS kayıtlarıyla uyumlu olup olmadığı kontrol edileceği için, İTS Biriminden Sendika olarak eczanelerimizde bulunan ilaç ve karekodlar ile, İTS sisteminde üzerimize kayıtlı görünen ilaç ve karekodların eşleştirilebilmesinin sağlanması için başvuruda bulunmuştuk.

https://www.teis.org.tr/index.php/2014/12/16/titckilac-takip-sistemi-birimine-sendikamizca-yapilan-basvurumuz/

Gerek eczane programlarından kaynaklı olarak , gerekse sistem kaynaklı olarak İTS sisteminden düşülemeyen kayıtların görülebilmesini sağlayan bu yeni bölüm sayesinde ve kullandığınız eczane programları aracılığıyla İTS kayıtlarıyla eczane kayıtları arasında karşılaştırma yapılabilecektir.

Sisteme giriş ve kayıt kontrolü yapılması için açılan bölüm her zaman kullanılabilecek olup, 2015 yılındaki denetimlerde sorun yaşanmaması amacıyla stok sayımı ve kontrolü yaparken bu yeni bölümden yaralanmak için kullanmakta olduğunuz eczane programı firmasıyla irtibata geçmeniz, kontrol ve kayıt düzeltme işlemlerinde size kolaylık sağlayacaktır.

Yaptığınız kontrol işlemi sonucu üzerinizde olmayan ilaçların düşüşünü kullanmakta olduğunuz eczane programları aracılığıyla satış, zayi vb. Seçenekleri kullanarak yapabilirsiniz.

Bugün itibariyle İTS Online işlemler sayfasında Kurum tarafından düzeltme işlemi yapabilmemiz için ilgili bölüm açılmış olup, bu bölüm sürekli olarak açık kalacağından üye ve meslektaşlarımız kontrol işlemlerini diledikleri her zaman yapabileceklerdir.

İTS Duyurusu aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

TEİS YÖNETİM KURULU

İLAÇ TAKİP SİSTEMİNDEN ÖNEMLİ DUYURU

Tüm Eczanelerimize Duyurulur…

29-12-2014

İlaç Takip Sistemi kayıtlarına göre üzerinizde kayıtlı bulunan ilaçların listesini alabileceğiniz uygulama geliştirilmiş ve  İTS Online İşlemler sayfasında kullanımınıza açılmıştır.
Online işlemler sayfasına girerek “Stok indir” butonuna tıklayarak 1 gün önceki stoklarına erişebilirsiniz.
Tüm eczanelerimizin kendi stoklarını kontrol ederek gerekli İTS bildirimlerini yapmaları gerekmektedir.

Tüm eczanelere önemle duyurulur.

 

 

Kategori :Duyurular, Sağlık Bakanlığı Etiketler: 

Yeniliklerden haberdar olun

Yazıyı paylaşın

İlgili yazılar

Yorum Yazın

You must be Logged in to post comment.

© 2018 Tüm Eczacı İşverenler Sendikası. Bütün Hakları Saklıdır.