ARŞİV
0

GÜVENLİ ELEKTRONİK İMZA UYGULAMASI HAKKINDA DUYURU

E-İMZA

Güvenli Elektronik İmza Uygulaması hakkında duyuru-18.03.2016

Değerli Üyelerimiz,

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından Güvenli Elektronik İmza Uygulaması hakkında duyuru yayınlandı.

Duyuru aşağıda bilgilerinize sunulur.

TEİS

T.C.SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü

DUYURU

SAĞLIK HİZMETİ SUNUCULARININ DİKKATİNE

Medulayı kullanan tüm sağlık hizmet sunucularınca Medula uygulamaları üzerinden elektronik ortamda yazılan reçetelerde (E-reçete) ‘Güvenlikli Elektronik İmza’ uygulamasına 05.01.2016 tarihinden itibaren geçileceği ve zorunlu olacağı Kurum web sayfamızdan 27.07.2015, 11.11.2015 ve 22.12.2015 tarihlerinde duyurularak uygulamaya alınmıştır.

E-reçete işlemlerinde aksamaya sebebiyet vermemek adına, uygulamanın başlayacağı tarihte gerekli teknik imkana sahip olmayan hekimler için sisteme sağlık hizmet sunularınca gerekli bilgiler girilerek hekimlerin 3 (üç) ay süreyle SGK Kurumsal Hekim Şifresiyle işlem yapmaya devam etmesi sağlanmıştır.

Bu hekimlerin belirtilen süre sonu olan 01.04.2016 tarihinden itibaren sistem tarafından SGK Kurumsal Hekim Şifresiyle elektronik ortamda reçete yazılma işlemine izin verilmeyecektir.

Ancak 01.04.2016 tarihinden itibaren halen gerekli teknik imkana sahip olmayan hekimler için ikinci talep başvuruları tüm sağlık hizmet sunucularınca gerekçeleri ile birlikte Kurumumuz Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezlerine yapılacaktır.

Bu duyurulara istinaden 01.04.2016 tarihinden itibaren “SGK KURUMSAL HEKİM ŞİFRESİ” ile e-reçete yazılamayacağından mağduriyetlerin yaşanmaması için gerekli önlemlerin ivedilikle alınması gerekmektedir.

İlgililere önemle duyurulur.

 

Kategori :Duyurular, SGK Etiketler: 

Yeniliklerden haberdar olun

Yazıyı paylaşın

İlgili yazılar

Yorum Yazın

You must be Logged in to post comment.

© 2018 Tüm Eczacı İşverenler Sendikası. Bütün Hakları Saklıdır.