ARŞİV
0

MEDULA PROVİZYON SİSTEMİNDE YER ALAN E-REÇETE DUYURUSU HAKKINDA

dikkat2

MEDULA PROVİZYON SİSTEMİNDE YER ALAN E-REÇETE DUYURUSU HAKKINDA

         Medula Provizyon sisteminde yer alan 08.10.2015 Tarihli duyuruda “Kayda almış olduğunuz e-reçeteyi silip yeniden kayıt işlemi yapmak istediğinizde mutlaka e-Reçete Sorgu ekranından işleminizi başlatınız. Aksi halde kayda alınan reçete e-Reçete olarak işlem görmeyecektir.” denilmektedir.

         Konuya ilişkin olarak yapılan görüşmeden edindiğimiz bilgiye göre;

         Medula Provizyon sisteminde kayıt edilen e-reçete herhangi bir nedenle silindikten sonra aynı ekranda iken bilgisayar klavyesi üzerinde yer alan geri (back) tuşu ile işlem yapılmaya çalışıldığında sistem söz konusu e-reçeteyi manuel (kağıt) reçete olarak kayıt etmekte, e-reçete sistemde görülememektedir.

         Bu yüzden; herhangi bir şekilde e-reçeteyi sildikten sonra tekrar kayıt yapmak için bilgisayar klavyesi üzerinden geri tuşuyla işlem yapılarak  Medula’da önceki sayfaya dönülmeye çalışılmaması, ana sayfada yer alan “e-reçete sorgu” bölümünden reçete girişi yapılması gerekmektedir.

         Konu hakkında Sendikamızın girişimleri devam etmekte olup, sorun çözülene kadar herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için reçete silindikten sonra aynı reçeteyi tekrar gimek için anasayfaya dönüp burada yer alan reçete giriş bölümlerini kullanmanız gerektiğini önemle bilgilerinize sunarız.

         TEİS

        

SGK MEDULA DUYURUSU

Tarih : 08.10.2015
Konu : e-Reçete Kaydı Hakkında
Açıklama :
Kayda almış olduğunuz e-reçeteyi silip yeniden kayıt işlemi yapmak istediğinizde mutlaka e-Reçete Sorgu ekranından işleminizi başlatınız. Aksi halde kayda alınan reçete e-Reçete olarak işlem görmeyecektir.

 

 

 

Kategori :Duyurular, SGK Etiketler: 

Yeniliklerden haberdar olun

Yazıyı paylaşın

İlgili yazılar

Yorum Yazın

You must be Logged in to post comment.

© 2018 Tüm Eczacı İşverenler Sendikası. Bütün Hakları Saklıdır.