ARŞİV
0

SGK,HİZMET SUNUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE YAPILAN BAŞVURUMUZ.

 

TEİS

Değerli Üyelerimiz,

Sizlerden gelen hasta sevkleri ile ilgili şikayetler üzerine sendikamızca Yazılımlar Dairesi Başkanlığı ile görüşülüp ,başvuru yapılmıştır. Alınan bilgi; önümüzdeki hafta  sorunun giderileceği yönündedir. Yapılan başvurumuz aşağıda bilgilerinize sunulur.

TEİS (Tüm Eczacı İşverenler Sendikası )  

                                                                                                                                                                                                                                                                    19/04/2013- TEİS2013-34

                                                                                                                                                                                                                                                            

T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU

HİZMET SUNUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

GENEL SAĞLIK SİGORTASI

YAZILIMLARI DAİRESİ BAŞKANLIĞINA

 

         Konu : Sigortalı kapsam türü 60/c-1. 60/c-3 veya 60/C-9 olan kişilerin Sağlık hizmeti sunucularına elektronik veya manuel sevklerinde düzenlenen reçetelerde yaşanan sorun hk.

Bilindiği üzere Sigortalı kapsam türü 60/c-1. 60/c-3 veya 60/C-9 olan kişilerin Sağlık Bakanlığına bağlı ikinci ve üçüncü basamak sağlık hizmeti sunucuları tarafından Kurumla sözleşmeli / protokollü diğer sağlık hizmeti sunucularına sevkinin gerekmesi halinde, Kurum bilgi işlem sistemi üzerinden elektronik sevk belgesi düzenlenmesi veya manuel olarak “Sevk Belgesi“nin eksiksiz olarak tanzim edilmesi ve  bir nüshasının hastaya verilmesi ve bu sevkin hastaya reçete yazılması durumunda ilaçları veren eczane tarafından reçeteye eklenmesi gerekmektedir.

Ancak , bu tip hastaların reçetelerinin Medula Provizyon sistemine kaydı esnasında eczanelerin ekranında hastanın elektronik sevki olduğunu veya manuel sevki varsa hastanın sevkinin reçeteye eklenmesine yönelik bir uyarı çıkmaması nedeniyle üye eczanelerimizden Sendikamıza gelen bildirimlerde, eczanelerde yapılan reçete kontrollerinde bu eksikliğin fark edilmeyerek reçetelerin karşılandığı ve bu yüzden ciddi mağduriyetlerin yaşandığı belirtilmektedir.

Bu mağduriyetlerin yaşanmaması için ;

Sigortalı kapsam türü 60/c-1. 60/c-3 veya 60/C-9 olan kişilerin Sağlık Bakanlığına bağlı ikinci ve üçüncü basamak sağlık hizmeti sunucuları tarafından Kurumla sözleşmeli / protokollü diğer sağlık hizmeti sunucularına sevk edilen hastaların reçetelerinin eczanelerce Medula Provizyon Sistemine kaydı sırasında  elektronik sevki varsa bu sevkin görülmesi, yoksa manuel olarak düzenlenmiş sevkin reçeteye eklenmesi yönünde Medula Provizyon sisteminin uyarı vermesi için gerekli düzenlemenin yapılmasını, sonucun tarafımıza bildirilmesi için gereğini bilgilerinize arz ederim.

                                                        Ecz. Nurten SAYDAN

                                           TÜM ECZACI İŞVERENLER SENDİKASI

                                                           GENEL BAŞKANI

                           

 

Kategori :Başvurularımız Etiketler: 

Yeniliklerden haberdar olun

Yazıyı paylaşın

İlgili yazılar

Yorum Yazın

You must be Logged in to post comment.

© 2018 Tüm Eczacı İşverenler Sendikası. Bütün Hakları Saklıdır.